Skvělá Hejnová vyhrála v Londýně další závod Diamantové ligy

AKTUALIZOVÁNO (aktualizováno: 24. 7. 2015 23:29) - Atletika autor: Redakce Sport.Tiscali.cz

Výbornou formu má před blížícím se atletickým mistrovstvím světa Zuzana Hejnová. Tři týdny po triumfu v Paříži dominovala i na dalším mítinku Diamantové ligy v Londýně. Mistryně světa zaběhla v lijáku 400 metrů překážek za 53,99 sekundy. Po delší době se na tartanu objevil Usain Bolt, který na stovce vyhrál rozběh i finále.

Zuzana Hejnová bude na šampionátu v Pekingu velkou medailovou nadějí

Zuzana Hejnová bude na šampionátu v Pekingu velkou medailovou nadějí,zdroj: Profimedia.cz

V průběžném pořadí disciplíny má Hejnová deset bodů a je druhá, vedoucí Jamajčanka Kaliese Spencerová nasbírala za tři vítězství o dva body víc. 

V Paříži Hejnová vyhrála v čase 53,76 sekundy, kterým se zařadila na druhé místo letošních světových tabulek. Spencerová ani nejrychlejší žena sezony Shamier Littleová z USA v Londýně nestartovaly.

Zuzanu v cílové rovince nejvíce proháněla jiná Američanka Georganne Molineová, ale na rychlý závěr české překážkářky nestačila a prohrála o 25 setin sekundy.

"Jsem moc ráda za vítězství. Musela jsem tělo přemlouvat, aby se začalo hýbat. V tomhle počasí to nebyla sranda, takže jsem spokojená. Věřím v lepší časy, ale dnes k tomu nebyly podmínky," uvedla Hejnová na webu atletického svazu. 

Dvakrát stejný čas

Hlavní pozornost byla v Londýně upřena na jamajského sprintera Usaina Bolta. Světový rekordman, jenž v britské metropoli před třemi lety slavil zlatý olympijský hattrick, vyhrál rozběh i finále stovky ve shodném čase 9,87 sekundy. Druhého Američana Michaela Rodgerse ve finále porazil jen o tři setiny. 

Ve světových tabulkách sezony měl zatím Bolt zapsán jen čas 10,12, pak léčil bolavá záda a nyní se posunul na šesté místo. Před srpnovým mistrovstvím světa v Pekingu má nicméně slibnější formu Američan Justin Gatlin, který čtyřikrát běžel pod 9,80 a jeho nejlepší čas roku má hodnotu 9,74.

profimedia-0253761381

Usain Bolt byl s časem v prvním běhu spokojený, v tom druhém už nikoliv,zdroj:Profimedia.cz

 

Tagy: vítězství atletika Diamantová liga česká atletka běh přes překážky

Zdroje: ČTK