Bravo! Češky ovládly dramatickou čtyřhru a obhájily vítězství ve Fed Cupu

- Tenis autor: Redakce Sport.Tiscali.cz

Česká republika se může pyšnit výjimečnou generací tenistek. Závěrečná čtyřhra, ve které dvojice Karolína Plíšková, Barbora Strýcová ve třech setech udolala ruský pár Pavljučenkovová, Vesninová, rozhodla o vítězství českých tenistek v letošním ročníku Fed Cupu.

Barbora Strýcová (vlevo) a Karolína Plíšková ovládly rozhodující čtyřhru

Barbora Strýcová (vlevo) a Karolína Plíšková ovládly rozhodující čtyřhru,zdroj: Profimedia.cz

Češky potřetí v samostatné historii dokázaly obrátit stav 1:2 a získaly čtvrtý fedcupový titul za posledních pět let. Předtím triumfovaly v letech 2011, 2012 a vloni.

Reprízu finále z Moskvy v roce 2011 musela stejně jako v ruské metropoli rozhodnout až závěrečná čtyřhra a znovu ji lépe zvládl český celek, byť musel otáčet skóre.

Plíšková si po vítězné dvouhře necelou hodinu odpočinula a pak nastoupila na kurt po boku Strýcové. Domácí pár do utkání vlétl a hned získal brejk. Jenže ruská dvojice si okamžitě vzala ztracené podání zpět a v závěru první sady měla pevnější ruku. Plíškovou za stavu 4:4 přestal poslouchat první servis, Rusky si čistou hrou došly pro brejk a úvodní dějství vyhrály.

Druhý set ale domácí pár opět zahájil brejkem a tentokrát jej potvrdil. Češky znovu sebraly soupeřkám servis, za stavu 5:1 sice neproměnily dva setboly, ale své další podání už udržely. Finále tak musel rozhodnout až třetí set čtyřhry, diváci byli na nohou a O2 arenou obíhala mexická vlna.

Pavljučenkovová se před třetí sadou nechala ošetřit, ale rozjetý český pár už nic nezastavilo. Rozhodující byl hned první game, v němž Plíšková se Strýcovou na třetí pokus vzaly Vesninové servis. Za stavu 3:2 odvrátily Češky při podání Plíškové brejkbol a naopak v další hře samy vzaly soupeřkám servis, když volej z rakety Vesninové dopadl těsně do autu. Domácí hráčky proměnily hned první mečbol a mohly začít s oslavami.

Finále tenisového Fed Cupu v Praze:

ČR - Rusko 3:2

Kvitová - Šarapovová 6:3, 4:6, 2:6

Karolína Plíšková - Pavljučenkovová 6:3, 6:4

Karolína Plíšková, Strýcová - Pavljučenkovová, Vesninová 4:6, 6:3, 6:2

Tagy: fed cup české tenistky

Zdroje: ČTK