Bude to Jágrův večer. Florida chce vzdát hold české legendě

- Hokej autor: Redakce Sport.Tiscali.cz

Vedení Floridy chce ve velkém oslavit další významný milník v kariéře Jaromíra Jágra, který se včera osamostatnil na druhém místě v historickém žebříčku bodování NHL. Ve své domovské aréně BB&T Center hodlají Panteři 6. ledna uspořádat "Večer Jaromíra Jágra," během kterého vzdají hold aktuálně nejstaršímu hráči zámořské soutěže.

Před Jágrem už je jen nedostižný Wayne Gretzky

Před Jágrem už je jen nedostižný Wayne Gretzky,zdroj: Profimedia.cz

Ceny vstupenek na zápas proti Nashvillu tak budou například inspirovány čísly 1888, jež představuje počet kanadských bodů, které z Jágra udělaly druhého nejproduktivnějšího hráče za nepřekonatelným Waynem Gretzkým, a 68, které hokejová superstar nosí na dresu. Třeba místa za brankami vyjdou na 18,88 dolaru (zhruba 488 korun), po stranách kluziště na 68 dolarů (1760 korun). Prvních 10.000 fanoušků obdrží památeční tričko.

"Florida Panthers jsou nesmírně pyšní na Jaromíra, že se stal druhým nejproduktivnějším hráčem všech dob. Jeho profesionální přístup, pracovitost a vášeň pro tento sport nemají obdoby," řekl klubový prezident pro hokejové operace Dale Tallon. "Pro naše fanoušky to bude vzrušující akce, společně oslavíme Jaromíra a jeho přínos hokeji," doplnil výkonný ředitel Panthers Peter Luukko.

Čtyřiačtyřicetiletý Jágr si připsal 1888. bod v kariéře ve čtvrtečním utkání s Bostonem (1:3) a osamostatnil se na druhém místě historického bodování NHL před Markem Messierem. Po pátečním utkání s Detroitem (3:4 po sam. nájezdech) už má Jágr na kontě 1889 bodů za 755 gólů a 1134 asistencí, v čele statistik je neohroženě Gretzky se ziskem 2857 bodů.

Tagy: Jaromír Jágr Češi v NHL

Zdroje: ČTK