Byl to náš nejhorší výkon v sezoně, přiznal litvínovský útočník Lukeš

- Hokej autor: Jan Pastor

Hokejisté Litvínova nezvládli dohrávku 9. kola extraligy a prohráli na ledě Kladna 1:4. Po výborném vstupu do sezony si připsali již čtvrtou porážku za sebou a pozvolna klesají v tabulce do nižších pater.

Placeholder

Placeholder,zdroj: Archiv

"Dnes nám to nešlo od začátku až do konce. Dovolím si tvrdit, že to byl náš nejhorší výkon v sezoně. Soupeř si šel od začátku pro vítězství více než my a zaslouženě jej dosáhl. S takovým přístupem nemůžeme pomýšlet na body," uvedl po zápase útočník František Lukeš.

Autor jediné branky Litvínova v zápase věří, že v neděli v Plzni předvede jeho tým mnohem lepší výkon. "Doufám, že v dalším kole už zabereme a odvezeme si nějaké body. Protože tabulka je opravdu vyrovnaná a my se rychle přibližujeme druhému pólu," podotkl Lukeš.

Všechny celky jsou ohromně vyrovnané

Hokejisté Vervy do nového ročníku vlétli a po čtyřech kolech vedli tabulku s deseti body z dvanácti možných. V médiích se začaly objevovat články, jak severočeský klub překvapil hokejové odborníky a popasoval se na výbornou se vstupem do sezony. Poté však přišla smolná prohra doma se Zlínem na nájezdy a od té doby následovaly tři zápasy bez bodu.

"V zápase se Zlínem a v Mladé Boleslavi jsme měli dost smůly. Zasloužili jsme si získat více bodů, než jsme nakonec získali. To se však bohužel nedá říci o těch posledních dvou, kde nás přístup bohužel nebyl takový, jaký od nás trenéři očekávají," řekl Lukeš. "Asi jsme si po tom začátku mysleli, že to půjde snadněji. Poslední zápasy nám ukázaly, jaká je realita v současné extralize. Všechny celky jsou ohromně vyrovnané a každý může porazit každého," podotkl.

Ta koncovka je žalostná

Litvínovský střelec se díky druhé brance v sezoně posunul do čela klubového bodování. Aktuálně má na kontě osm kanadských bodů. Z posledního úspěchu ale moc radosti neměl. "Jsem rád, že se mi podařilo prolomit smůlu v zakončení, ale bohužel to nakonec bylo k ničemu. Na jednu branku se venku vyhrát nedá a tento problém nás provází v posledních zápasech. Vytvoříme si mnoho šancí, ale ta koncovka je bohužel žalostná od nás všech," řekl Lukeš. Za nezdarem v Kladně byl navíc i vysoký počet vyloučených hráčů.

Tagy: Kladno Litvínov extraliga

Zdroje: ČTK