Byli jsme okradeni, zlobí se Panama. Hráči se sápali na rozhodčího
23. 7. 2015 – 9:57 | Fotbal | Redakce Sport.Tiscali.cz | Diskuze:

Na nepřízeň rozhodčích si určitě nemohou stěžovat fotbalisté Mexika. V semifinále Zlatého poháru vyhráli díky dvěma pokutovým kopům nad Panamou 2:1 po prodloužení. Zklamání zažívají domácí fanoušci. Obhájce titulu Spojené státy vyřadila překvapivě Jamajka. Finále mistrovství Severní a Střední Ameriky se hraje v neděli a Mexiko může získat jubilejní desátý titul.
Mexičané skórovali ve vyřazovací části turnaje výhradně z penalt, pokaždé se trefil Andres Guardado. Ve čtvrtfinále tak v nastaveném čase prodloužení vyřadil Kostariku, tentokrát v deváté přidané minutě druhého poločasu vyrovnal na 1:1 a ve 105. minutě rozhodl o mexickém postupu do finále.
Finalisté minulého šampionátu z Panamy hráli už od 24. minuty v oslabení po vyloučení Luise Tejady za udeření soupeře ve vzdušném souboji, přesto se díky hlavičce Romana Torrese dostali na počátku druhé půle do vedení. V nervózním závěru vyrovnal z penalty Guardado, v prodloužení stejným způsobem semifinálový zápas rozhodl a rozhodčí musela před rozzlobenými hráči Panamy po utkání chránit bezpečnostní služba.
"Byli jsme okradeni," zlobil se panamský trenér Hernán Gomez. Na mysli měl hlavně první spornou penaltu za Torresovu ruku. Po jejím nařízení se na hřišti rozpoutala strkanice a deset minut to vypadalo, že se zápas ani nedohraje. "Nebyla to ideální cesta k vítězství, ale my fotbal neřídíme," konstatoval diplomaticky mexický kouč Miguel Herrera.
Mexičané se v neděli ve Filadelfii utkají o titul překvapivě s Jamajkou, až 76. týmem světového žebříčku, která dala Američanům po půlhodině hry dva rychlé góly. Michael Bradley hned po přestávce snížil, ale vyrovnávací branku už domácí před téměř 70.000 diváků navzdory mohutné převaze nevstřelili.