Počasí dnes 14°C Skoro zataženo

Čech si s Chelsea počtvrté zahraje finále Anglického poháru

Brankář Petr Čech si s Chelsea počtvrté zahraje finále Anglického poháru. Londýnský tým si ho zajistil výhrou 5:1 v semifinále s městským rivalem Tottenhamem, které však rozhodl chybně uznaný gól Juana Maty. Chelsea vyzve ve finále 5. května ve Wembley Liverpool.

Tottenham má zatím v lize nad Chelsea navrch v boji o čtvrté místo tabulky a i v poháru měl nejprve více ze hry. Česká reprezentační jednička téměř inkasovala v 36. minutě, na brankové čáře ji ale zastoupil při Van der Vaartově hlavičce stoper Terry. O tři minuty později centr stejného hráče proletěl až na tyč. Při největším tlaku "Spurs" však skórovala Chelsea do sítě Čechova bývalého konkurenta Cudiciniho. Po dlouhém nákopu obešel Drogba dalšího někdejšího hráče Chelsea Gallase a vystřelil nechytatelně. Na 2:0 zvýšil po přestávce Mata, jehož gól ale chybně potvrdil asistent sudího, přestože míč nebyl celý za brankovou čarou. V 56. minutě rodák z Plzně unikl vyloučení. V pokutovém území srazil unikajícího Adebayora, jenže místo pokutového kopu rozhodčí ponechal výhodu a Bale snížil na 1:2. Svěřenci Harryho Redknappa ale nesrovnali, naopak ještě inkasovali z kopačky Ramirese, z Lampardova přímého kopu a v nastavení proměnil výsledek v debakl Malouda. Chelsea se může po Manchesteru United stát druhým týmem, který v jedné sezoně vyhraje Anglický pohár a Ligu mistrů. V evropské soutěži čeká "Blues" ve středu první semifinálový duel s Barcelonou. Tottenham - Chelsea 1:5 (0:1) Branky: 56. Bale - 43. Drogba, 50. Mata, 77. Ramires, 81. Lampard, 90.+3 Malouda. Finále (5. května): Liverpool - Chelsea.