Dnes je čtvrtek 28. března 2024., Svátek má Soňa
Počasí dnes 14°C Skoro zataženo

Jágr třemi asistencemi přiblížil Philadelphii k postupu

zdroj: tisková zpráva

Český útočník Jaromír Jágr se podílel třemi asistencemi na výhře Philadelphie 8:4 nad Pittsburghem a stal se třetí hvězdou zápasu. Flyers taky díky němu zvítězili i ve třetím utkání série a od postupu do druhého kola play off je dělí už jenom jeden bod. Čtyřicetiletý hokejista se zároveň ziskem tří bodů posunul v historické tabulce produktivity play off z jedenácté na devátou příčku před Steva Yzermana. Jágr si polepšil na 186 bodů za 78 branek a 108 asistencí ze 172 zápasů a legendu Detroitu předstihl o bod.

Čtyřicetiletý Jágr byl před startem play off dvanáctý. Díky pěti bodům za gól a čtyři přihrávky v sérii s Pittsburghem už předstihl postupně stále ještě aktivního obránce Nicklase Lidströma z Detroitu a bývalé útočníky Bryana Trottiera a Yzermana. Jen dva body zaostává Jágr za osmým Dougem Gilmourem a sedmým Joem Sakikem a o čtyři za šestým Brettem Hullem. Jedna branka chybí Jágrovi na vyrovnání desátého Jeana Beliveaua v tabulce střelců a dva přesné zásahy na devátého Clauda Lemieuxe. Mezi nahrávači bývalý hráč Pittsburghu, Washingtonu a New Yorku Rangers poskočil na 18. pozici, na které se vyrovnal Denisu Potvinovi. Předstihl Švéda Petera Forsberga, který má na kontě 107 asistencí. Jágr si v neděli připsal po jedné přihrávce v každé třetině, přičemž výstavní byla zejména druhá a třetí. V prostřední pasáži od pravého hrazení našel v přesilovce přesným pasem Matta Reada, který z levého kruhu zvýšil do odkryté části branky na 5:3. V závěrečné třetině pak český útočník prokázal svou sílu, jednou rukou si při tahu na branku odstavil bránícího hráče a druhou nahrál skórujícímu Claudu Girouxovi. Giroux, který v minulém utkání zaznamenal šest bodů a vede produktivitu letošního play off, si tentokrát připsal takzvaný hattrick Gordieho Howea. Kanadský hokejista ke gólu přidal asistenci a v první třetině se za stavu 3:1 pro Flyers pustil do bitky s hostující hvězdou Sidney Crosbym. Výměně názoru dvou klíčových útočníků, kteří se letos shodně potýkali s následky otřesu mozku, předcházelo Crosbyho dloubnutí do rukavice Jakuba Voráčka, jenž si ji chtěl sebrat z ledu. Český útočník Tomáš Fleischmann pečetil gólem do prázdné branky výhru Floridy 4:2 nad New Jersey, po které je série mezi oběma týmy vyrovnaná 1:1. Panthers položili základ prvního vítězství v play off od roku 1997 v úvodních dvou třetinách, po nichž vedli o tři branky.

Kurzovní lístek: 28.3.2024 Exchange s.r.o.