Čechům chybí ve Whistleru tři postele, ČOV to řeší

- Sport autor: red

Předvoj olympijské výpravy řeší na olympijských hrách drobný zádrhel. V olympijské vesnici ve Whistleru Češi při kontrole zjistili, že mají o tři postele méně, než je potřeba.

"Přidali nám apartmány, ve kterých však bylo méně postelí, než tvrdili. Jsme stále minus tři postele, ale řešíme to s organizátory," uvedl šéf české mise František Dvořák na webu Českého olympijského výboru (ČOV). 

Problém nastal pravděpodobně v souvislosti s rozšířením české nominace o pět sportovců, z nichž tři lyžaři by měli bydlet ve Whistleru. 

Jinak Dvořák se svými kolegy podle plánu "oživují" olympijské vesnice. Mimo jiné do užívání dostali televize, kopírky, kanceláře, medicínské zázemí, stoly a židle. "A zapojili jsme internet," řekl Dvořák. Jeho štáb má k dispozici deset aut s parkovacími kartami. 

Zároveň Češi převzali kargo s materiálem - do Whistleru se stěhovalo 30 beden a do Vancouveru se navezlo dalších čtyřicet beden.

Předvoj olympijské výpravy v čele s šéfem mise Dvořákem již čtyři dny připravuje půdu pro sportovce ve Vancouveru a Whistleru. "Zatím tu úspěšně prší," hlásil Dvořák na webu Českého olympijského výboru (ČOV) z Vancouveru. Závody by podle něj neměly být ohroženy, protože pořadatelé jsou připraveni. 

Dvořák, jeho zástupce Jiří Hrdina, hlavní lékař Jaroslav Větvička, Jan Stluka, Pavel Kořan a hlavní masér Stanislav Hervert, přiletěli do Vancouveru již v pátek. V sobotu absolvovali registrační mítink. "Na tom se potvrzuje účast akreditovaných osob, což je naprosto klíčová věc pro všechno další na olympiádě," uvedl Dvořák.

Tagy: potize ubytování Český olympijský výbor

Zdroje: ČTK