Dnes je neděle 10. prosince 2023., Svátek má Julie
Počasí dnes 1°C Zataženo

Češi už znají svého soupeře pro čtvrtfinále. Čeká je USA

Češi už znají svého soupeře pro čtvrtfinále. Čeká je USA
Čechy čeká již tradiční čtvrtfinálový sok ze Spojených států | zdroj: Profimedia

Šest branek z finských hokejek rozhodlo o tom, že američtí hokejisté budou českými soupeři ve vyřazovacích bojích. Spojené státy jsou již tradičním soupeřem Čechů v této fázi turnaje. Naposledy se oba týmy potkaly právě ve čtvrtfinále na olympijském turnaji v Pchjongčchangu. Český výběr zdolal americké protějšky 3:2 po samostatných nájezdech. 

Čeští hokejisté nastoupí proti Američanům ve čtvrtek v 16:15. Oba týmy se utkají v Herningu, kam český tým musí přicestovat z Kodaně.

O tom, že se utkají právě tyto týmy rozhodla až dnešní prohra Američanů s Finy v poměru 6:2. Dosud neporažený zámořský celek ale hrál až příliš bohorovně, kdy neuhlídal finského mladíka Sebastian Aho, který zaznamenal hattrick. Nejlepší z Američanů Patrick Kane si v zápase připsal gól a asistenci. Výběru USA přitom stačil z utkání bod, aby ovládl skupinu B. Seveřané, kteří jim tuto pozici díky výhře sebrali, se ve čtvrtfinále střetnou se Švýcarskem. Tým "helvétského kříže" si totiž poradil s Francií a do čtvrtfinále postoupil na úkor Slovenska.

Tradiční čtvrtfinálová bitva

Čechům se přitom na Američany ve čtvrtfinále poměrně daří. Kromě posledního souboje o semifinále v Jižní Koreji, který rozhodl úspěšným nájezdem Petr Koukal, si český výběr připsal povětšinou vítězství. Jenže posledním mementem je prohra na světovém šampionátu před dvěma roky v Rusku 1:2 opět po nájezdech.

Zatímco český výběr čeká na medailový úspěch už šest let, Američané naposledy získali cenný kov v Praze před třemi roky, když dokázali porazit domácí tým. Češi tak ve čtvrtek mají šanci na reparát. 

Vzájemná utkání ČR - USA na MS v poslední době:

  • 2004 (Praha): ČR - USA 2:3 SN (čtvrtfinále)
  • 2005 (Vídeň): ČR - USA 3:2 SN (čtvrtfinále)
  • 2006 (Riga): ČR - USA 1:3 (osmifinálová skupina)
  • 2007 (Moskva): ČR - USA 4:3 (základní skupina)
  • 2011 (Bratislava): ČR - USA 4:0 (čtvrtfinále)
  • 2014 (Minsk): ČR - USA 4:3 (čtvrtfinále)
  • 2015 (Praha): ČR - USA 0:3 (o 3. místo)
  • 2016 (Moskva): ČR - USA 1:2 SN (čtvrtfinále)
Zdroje:
Vlastní

Kurzy

Finance

Kurzovní lístek: 9.12.2023 Exchange s.r.o.

EUR 24,320 24,400
USD 22,590 22,710
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma