Český biatlon drží na vrcholu jen ženy. Muži předvedli propadák

- Lyžování autor: von

Čeští biatlonisté budou chtít na závod Světového poháru v Ruhpoldingu rychle zapomenout. Ve sprintu byl nejlepší Michal Krčmář až na 29. místě, o deset míst hůř skončil nejmladší z pětice reprezentantů Adam Václavík. Závod vyhrál opět suverén sezóny Martin Fourcade.

Michal Krčmář byl ve sprintu v německém Ruhpoldingu nejlepší z Čechů

Michal Krčmář byl ve sprintu v německém Ruhpoldingu nejlepší z Čechů,zdroj: Profimedia.cz

Adam Václavík obsadil po dvou chybách na střelnici 39. místo, do stíhačky se z Čechů dostal už jen 52. Ondřej Moravec. Naopak čtyřikrát nepřesně mířící Michal Šlesingr (65. místo) a po třech chybách ani Jaroslav Soukup (70.) v neděli nepoběží.

"Vybrali jsme si smolný závod. Nezvládli jsme to podle představ na střelnici. Jediného můžu pochválit Krčmáře a Adam Václavík to zvládl docela dobře, ale pak to bylo špatné," řekl trenér mužů Michael Málek v České televizi.

Krčmář dokázal mířit přesně vleže, ale neběžel příliš rychle a pohyboval se ve třetí desítce. Vstoje jednou chyboval a umístění v třicítce uhájil. Václavík ve složitých podmínkách udělal dvě chyby vleže, ale dokázal střílet přesně vestoje.

Šlesingr, druhý ze sprintu v Oberhofu, sice rychle běžel, ale o naději na dobré umístění přišel hned při první střelbě. Vleže netrefil úvodní tři rány a musel běžet navíc 450 metrů. Po stojce musel absolvovat ještě jedno trestné kolo.

Lídr celkového pořadí SP Fourcade vyhrál úvodní tři sprinty sezony a naposledy v Oberhofu skončil osmý. Nyní přidal k nejrychlejšímu běžeckému času přesnou mušku a zvítězil o 18 vteřin před Rakušanem Julianem Eberhardem. Třetí Nor Emil Hegle Svendsen už za Francouzem zaostal o skoro čtyřicet vteřin.

Ženy mají sprint na programu v sobotu a Gabriela Koukalová bude hájit žluté startovní číslo vedoucí ženy průběžného pořadí SP. V neděli se uskuteční stíhací závody.

Tagy: biatlon

Zdroje: ČTK