Českým jezdcům se v trénincích na Velkou cenu Brna nedařilo

- Auto-moto autor: Redakce Sport.Tiscali.cz

Žádný z trojice domácích jezdců se v pátečních trénincích na Velkou cenu České republiky nedokázal dostat do elitní desítky pořadí. Nejlepším z nich byl Karel Hanika, který obsadil 14. místo, druhý Čech v nejslabší kategorii Moto3 Jakub Kornfeil zajel dvaadvacátý čas. 

Karel Abraham během úvodního tréninku na Velkou cenu České republiky

Karel Abraham během úvodního tréninku na Velkou cenu České republiky,zdroj: Profimedia.cz

Karel Abraham, jediný domácí jezdec v královské kategorii MotoGP, který se do šampionátu vrací po zranění, byl v obou trénincích s odstupem poslední. Nejrychlejší byl již v dopoledním programu Španěl Jorge Lorenzo, za nímž český jezdec zaostal o téměř pět sekund.

"Počítali jsme s tím, že noha bude bolet a bude to nepříjemné. Bohužel je to možná horší, než jsem čekal. Nezbývá mi ale nic jiného, než se zakousnout a zvládnout to i přes bolest," řekl Abraham, jenž si při pádu v tréninku na červnovou Velkou cenu Katalánska vykloubil palec a musel na operaci.

Stále tak chodí o berlích a nemůže ideálně řadit. "Hlavně při podřazovaní, kdy tlačím páku nahoru, tak to hodně bolí. Ovlivňuje mě to hodně," uvedl Abraham, jenž ale přesto chce domácí Velkou cenu absolvovat. 

Hanika zajel v prvním tréninku třináctý čas, který dokázal v posledním kole druhé sekce vylepšit na 2:09,622. Posun pořadím mu to ale nepřineslo, za Kentem zaostal o 1,139 sekundy.

"Spokojený určitě nejsem. Dnes jsme měli velký, velký problém s nastavením motorky. Něco podobného se nám celou sezonu nestalo. Jsem rád, že jsme to nějak objeli a tak z půlky nastavili. V sobotu nás čeká ještě hodně práce. Myslím si, že tomu budeme věnovat i celou kvalifikaci," řekl Hanika.

Kornfeil byl po dopoledních jízdách osmnáctý a také on se přes mírné zrychlení ve stupňujícím se vedru výsledkovou listinou propadl. S výsledky však byl přesto vcelku spokojený.

"Na podobných místech se pohybujeme poslední závody. Důležité je, že motorka tak nějak funguje, i když na začátku to ideální nebylo. Myslím si, že se lepšíme, i když podle času to moc nevypadalo. Pokroky děláme," řekl Kornfeil, jenž se v závěru druhého tréninku, kdy se většina jezdů lepšila, rozhodl šetřit nové, měkčí pneumatiky na sobotu. "Sedm minut před koncem tréninku jsme byli jedenáctí, což bylo fajn," podotkl.

Výsledky pátečních tréninků na Velkou cenu České republiky:

Moto3: 1. Kent (Brit./Honda) 2:08,483, 2. Binder (JAR/KTM) -0,167, 3. Antonelli (It./Honda) -0,181, ... 14. Hanika -1,139, 22. Kornfeil (oba ČR/KTM) -1,677.

Moto2: 1. Rabat (Šp./Kalex) 2:02,714, 2. Lüthi (Švýc./Kalex) -0,097, 3. Corsi (It./Kalex) -0,167.

MotoGP: 1. Lorenzo (Šp./Yamaha) 1:56,399, 2. Márquez (Šp./Honda) -0,014, 3. Iannone (It./Ducati) -0,251, ... 25. Abraham (ČR/Honda) -4,762.

Tagy: Brno MotoGP Grand Prix

Zdroje: ČTK