Čeští sjezdaři skončili v týmové soutěži už v osmifinále

- Lyžování autor: Petr Hašek

Čeští sjezdaři do bojů o medaile v týmové soutěži na mistrovství světa v USA nepromluvili. Kvarteto Šárka Strachová, Martin Vrablík, Kateřina Pauláthová a Kryštof Krýzl skončilo hned v prvním osmifinálovém kole po porážce 1:4 se Švédskem. Zlato patří Rakušanům.

Kryštof Krýzl při závodu na MS v Beaver Creeku (ilustrační foto)

Kryštof Krýzl při závodu na MS v Beaver Creeku (ilustrační foto),zdroj: Isifa.com

Největší hvězda české týmu Strachová zasáhla vůbec do svého prvního závodu na svahu v Beaver Creeku. Bronzové olympijské medailistce se sice nepovedl start, ale na soupeřku Marii Pietiläovou-Holmnerovou, která je rovněž ryzí slalomářkou, se dotáhla a úvodní souboj skončil remízou.

Tím ovšem bodový přísun pro českou reprezentaci skončil. Vrablík prohrál o 58 setin s Mattiasem Harginem a Pauláthová sice mohla být se svým spokojená, ale Anna Swennová-Larssonová byla nad síly jednadvacetileté lyžařky.

Druhému bodu byl nejblíže Krýzl, který po agresivní jízdě atakoval Andreho Myhrera a chvílemi to dokonce vypadalo, že švédského favorita porazí. V závěru ale neprojel dvě branky a byl diskvalifikován.

Rakouský tým ve složení Eva-Maria Bremová, Marcel Hirscher, Michaela Kirchgasserová a Christoph Nösig obhájili vítězství ze šampionátu ve Schladmingu před dvěma lety. Ve finále porazili 3:1 Kanadu.

Tagy: lyžování sjezdové lyžování

Zdroje: ČTK