Čeští tenisté budou hrát baráž v Indii, Navrátil je s losem spokojen

- Tenis autor: Redakce Sport.Tiscali.cz

Přijatelného soupeře přisoudil los baráže o udržení ve Světové skupině Davisova poháru českým tenistům. Svěřenci kapitána Jaroslava Navrátila pojedou bojovat o příslušnost mezi elitou do Indie. Duel se odehraje 18. až 20. září.

Jaroslav Navrátil s oporami týmu Radkem Štěpánkem a Tomášem Berdychem

Jaroslav Navrátil s oporami týmu Radkem Štěpánkem a Tomášem Berdychem,zdroj: Profimedia.cz

Indie, aktuálně jednadvacátý tým žebříčku, nemá žádného hráče v první stovce pořadí ATP ve dvouhře. S indickými tenisty mají Češi poslední zkušenost z roku 1997, kdy ji v Příbrami porazili 3:2. V prvním kole tehdy museli otáčet stav 1:2 na zápasy a zejména díky Petru Kordovi postoupili do čtvrtfinále.

"Tenisově to je příznivý los," uvedl kapitán Jaroslav Navrátil. Počítá se startem nejsilnější možné sestavy, vzhledem k místu konání ale očekává těžký zápas. "S ohledem na to, že se hraje v Indii, bude to náročné, hlavně co se týká aklimatizace a cestování. A to i proto, že nejlepší hráči by tam mohli letět přímo z US Open," dodal. 

Do baráže asijský celek postoupil po vítězství 3:2 na Novém Zélandu. Účast v ní vybojovali Somdev Devvarman (aktuálně 148. v žebříčku dvouhry ATP), Yuki Bhambri (151.), Saketh Myneni (194.) a desátý muž deblového pořadí Rohan Bopanna. Členem týmu je i dvaačtyřicetiletý Leander Paes, s 89 výhrami nejúspěšnější indický reprezentant a pamětník příbramské bitvy před osmnácti lety. 

Český tým bude hrát baráž poprvé po čtyřech letech. Šampioni z let 2012 a 2013 prohráli v březnu v Ostravě v oslabené sestavě bez Tomáše Berdycha a Radka Štěpánka s Austrálií 2:3. Šestý hráč světa Berdych už dříve účast v baráži přislíbil Miroslavu Černoškovi, majiteli agentury Česká sportovní, která daviscupové zápasy českých tenistů zařizuje. Připraveni nastoupit by měli být i Jiří Veselý (44.), Lukáš Rosol (54.) i po zranění se vracející Štěpánek.

Tagy: Indie Davis Cup baráž čeští tenisté

Zdroje: ČTK