Dnes je úterý 19. března 2024., Svátek má Josef
Počasí dnes -3°C Skoro jasno

Chomutov vyhrál baráž a bude hrát extraligu

Hokejisté Chomutova porazili v rozhodujícím sedmém utkání baráže o extraligu Mladou Boleslav 4:2 a po 38 letech postoupili do nejvyšší soutěže. Nejlepší prvoligový tým zvládl klíčový duel série i díky dvěma využitým přesilovým hrám. Středočeši extraligu opouští po čtyřech letech.

Úvod zápasu poznamenala menší zaváhání brankářů. Nejprve ve 3. minutě hostující Řehoř pustil za svá záda Mikulíkovu střelu, poté překvapil Hübla na druhé straně Endál, který nahradil v chomutovské sestavě zraněného Lapšanského. Piráti tak nejprve srovnali se Středočechy krok a poté se dostali i do vedení. Při Žabkově vyloučení se ještě domácí i díky Hüblově zákroku proti Pulpánovi ubránili, trest Rýgla ale předčasně ukončil Havíř, jehož přesně našel Hruška. A s nejhorším extraligovým týmem sezony mohlo být ještě hůře, Sikora si obhodil Mozíka, ale trefil jen spojnici tyček, což potvrdil i videorozhodčí. Mladá Boleslav ve druhé třetině přidala a ve 22. minutě se podařilo Balaštíkovi i dostat puk za brankovou čáru, rozhodčí však gól po konzultaci s kolegou u videa neuznali s odkazem na fakt, že jej domácí střelec dosáhl kopnutím. Početnou skupinu chomutovských fanoušků v zaplněné aréně navíc v 31. minutě rozjásal Hruška, jenž před brankou přehrál Baldwina a zvýšil na 3:1 pro Severočechy. V početní výhodě poté mohli duel zdramatizovat Mikulík a později Balaštík, ani jeden z nich ale své gólové šance neproměnili. Mnohem lepší efektivitu přesilovek předvedli hosté, když Jíra ve 42. minutě ukončil již po jedenácti sekundách trest Podkonického a výrazně Chomutov přiblížil postup do extraligy. Domácí, kteří už postrádali zraněné Tomase a Pabišku, se ale nevzdali a Baldwinovi se ve 49. minutě podařilo snížit na 4:2. Více zdramatizovat zápase už ale nedokázali. Piráti tak úspěšně zvládli i třetí sedmizápasovou bitvu v sezoně, v semifinále i ve finále první ligy stejným způsobem porazili Olomouc, respektive Ústí nad Labem. Hlasy trenérů po utkání: Petr Novák (Mladá Boleslav): "Měli jsme dobrý vstup do utkání, ale poté se potvrdilo to, co platilo téměř v celé sérii - kdo dal první gól, ten nevyhrál. Myslím si, že sérii rozhodlo, že jsme třikrát prohráli doma. Nemáme se na co vymlouvat, jsme všichni podepsaní pod tím, že Boleslav prohrála v baráži. Od prvního náhradníka po trenéra. Musíme se s tím vyrovnat a pogratulovat Chomutovu, protože zápasy vyhrál zaslouženě." Jiří Doležal (Chomutov): "Přijeli jsme s cílem vyhrát, což se nám povedlo i přesto, že jsme rychle inkasovali. Podařilo se nám ale vyrovnat, přidali jsme gól z přesilovky a pak jsme se snažili hru kontrolovat, což se nám dařilo. Přidali jsme třetí gól a pak už jsme měli utkání pod kontrolou." BK Mladá Boleslav - Piráti Chomutov 2:4 (1:2, 0:1, 1:1) Branky a nahrávky: 3. Mikulík (D. Výborný, Beňovič), 49. Baldwin (Balaštík) - 5. Endál (Macháček), 12. Havíř (D. Hruška, Macháček), 31. D. Hruška (Rutta), 42. Diviš (Ondřej, Rutta). Rozhodčí: Hribik, Jeřábek - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 7:8, navíc Žabka (M. Boleslav) 10 min. Využití: 0:2. Diváci: 4110. Konečný stav série: 3:4. Mladá Boleslav: J. Hübl - Žabka, Beňovič, Rýgl, Baldwin, Drábek, Chaloupka, Mozík, Dudáš - Nouza, D. Výborný, Mikulík - Balaštík, Podkonický, Pabiška - Bahenský, Stieler, Goertzen - Jiránek, Lenc, Tomas. Trenéři: P. Novák a Hiadlovský. Chomutov: Řehoř - Pavlas, Pulpán, Havíř, Macháček, Rutta, J. Mrázek - Jíra, Kraft, Hřebejk - D. Hruška, Gajovský, Milan Procházka - Ondřej, Sikora, Hromas - Endál, Diviš, F. Seman. Trenéři: Doležal, Gudas a Mikšovic.

Kurzovní lístek: 19.3.2024 Exchange s.r.o.