Dnes je sobota 23. ledna 2021., Svátek má Zdeněk
Počasí dnes 5°C Občasný déšť se sněhem

Euro navštívilo již přes 1,5 milionu fanoušků

Euro navštívilo již přes 1,5 milionu fanoušků
zdroj: Archiv

Dosavadní zápasy evropského fotbalového šampionátu sledovalo na čtyřech polských stadionech a na náměstích tamních měst téměř 1,5 milionu fanoušků. Na tiskové konferenci ve Varšavě to dnes oznámil představitel polských organizátorů Marcin Herra.

    Dvě úterní utkání Česka s Řeckem a Polska s Ruskem podle Herry sledovalo buď přímo v arénách nebo na velkoplošných obrazovkách 440.000 lidí, z toho 150.000 ve Varšavě. Celkem v uplynulých pěti dnech polská města přivítala 1,43 milionu fandů. 

   Hlavním úkolem polských organizátorů je dnes podle Herry příprava sobotního klíčového utkání polské reprezentace s Českem ve Vratislavi. "Chceme ve městě rozšířit kapacitu zóny pro fanoušky, aby se na velkoplošné obrazovky mohlo dívat co nejvíc lidí," uvedl. 

    Ve Varšavě mezitím polské bezpečnostní orgány řeší osud desítek zadržených, které policie zajistila při úterních střetech ruských a polských fanoušků. Ministr vnitra Jacek Cichocki novinářům oznámil, že ve zrychleném řízení budou tresty nad zhruba 180 provinilci vyneseny do pátku. 

    Čtyřiadvacet zadržených Rusů zřejmě čeká odebrání víz a deportace domů s následným zákazem vstupu na území států Evropské unie. Tvrdé tresty podle ministra čekají i 156 zatčených Poláků. Policie zkoumá záznamy monitorovacích kamer z Národního stadionu, aby odhalila další případné výtržníky. 

    Ruská média dnes v komentářích k úterním výtržnostem uvádějí, že násilnosti vznikly následkem polských provokací. K nejtvrdším srážkám ale nedošlo přímo mezi fanoušky, ale mezi polskými chuligány a varšavskou policií, která se snažila je neutralizovat s pomocí gumových projektilů, slzného plynu a vodních děl. 

    Nájezdu výtržníků byl vystaven hotel Bristol, kde jsou Rusové ubytování. Policie ale zabránila nejhoršímu, když útočníky vytlačila a hotel ohradila železnými zátarasy. 

Kurzy

Finance

Kurzovní lístek: Exchange s.r.o.

EUR 26,080 26,160
USD 21,450 21,570
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma