Dnes je úterý 22. června 2021., Svátek má Pavla
Počasí dnes 19°C Místy bouřky

Zranění Čecha a Rosického nejsou vážná, podle všeho nastoupí

Zranění Čecha a Rosického nejsou vážná, podle všeho nastoupí
V Praze se konalo 8. listopadu 2011 setkání tøí hráèù s novináøi pøed utkáním s Èernou horou. Na snímku záložník TomᚠRosický. ALEŠ BÌHOUNEK / MEDIAFAX | zdroj: Mediafax

Česká fotbalová reprezentace dnešní trénink po výhře na mistrovství Evropy nad Řeckem absolvovala bez kapitána Tomáše Rosického i brankáře Petra Čecha. Dva klíčoví hráči týmu byli v nemocnici na vyšetření, která však vyloučila vážnější zdravotní komplikace. Podle lékaře týmu Petra Krejčího existuje reálná vyhlídka, že oba stihnout sobotní klíčový zápas a přímý souboj o účast ve čtvrtfinále s Polskem.

    "Budeme pokračovat v intenzivní léčbě a u obou existují slušné šance, že se dobereme stavu, kdy budou moci hrát. Odhadl bych to tak na 75 procent ku 25 ve prospěch, že nastoupí," řekl Krejčí. 
 
    Rosický má problémy s Achillovou šlachou a proti Řecku střídal už v poločase. Čech, jehož chyba pomohla Řekům ke snížení, zápas dohrál, ale pak si stěžoval na bolesti v rameni. Rosický dnes absolvoval vyšetření ultrazvukem a magnetickou rezonancí, Čech byl na rentgenu. "U Rosického se neprokázalo žádné postižení achillovy šlachy, žádná ruptura ani otok. Zřejmě šlo o přetížení. U Čecha to je podobné," uvedl Krejčí. 
 
   Samotný Rosický ale dnes odpoledne nevypadal příliš optimisticky, když v České televizi o zranění hovořil. Podle svých slov si obnovil zranění, které si přivodil už na konci sezony v Arsenalu. "V zápase proti Řecku jsem tam zase dostal ránu. Jsem rád, že achillovka jako taková je v pořádku, ale i tak tam mám velký edém (otok). Takhle bolestivé jako teď jsem to ještě neměl. Bolí mě to i při chůzi, ani se na nohu nemůžu moc postavit," přiznal Rosický. 
 
    Nechtěl odhadovat své šance na sobotní start. "Neházím flintu do žita, na tento moment jsme čekali dlouho. A pokud to bude trochu možné, chci hrát," prohlásil kapitán, který už měl výpadek před ME kvůli problémům s lýtkovým svalem. 

    Podle něj oba ještě vynechají čtvrteční trénink, páteční předzápasový by ale měli absolvovat, aby bylo zřejmé, zda sobotní duel s domácím Polskem zvládnou. "Pokud jde hráč bez tréninku, existuje riziko, že v páté minutě odstoupí. Chceme to tedy vyzkoušet dřív," vysvětlil Krejčí. 

    Češi proti Polsku budou hájit druhé postupové místo. Domácí celek musí zvítězit, aby prošel do čtvrtfinále. Svěřencům Michala Bílka bude stačit i remíza za předpokladu, že Řecko v souběžně hraném utkání nezdolá Rusko. 

   

 

Kurzy

Finance

Kurzovní lístek: Exchange s.r.o.

EUR 25,520 25,600
USD 21,400 21,540
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma