Fanoušci nařkli omylem fotbalistu z neonacismu. Kvůli triku skončil

- Fotbal autor: von

Když ukrajinský fotbalista Roman Zozulja nastoupil na hostování v druholigovém Rayo Vallecanu, asi nečekal, že po několika hodinách v týmu skončí. Popudem byly protesty místních fanoušků, kteří v něm viděli vyznavače ukrajinských neonacistů. Jenže ve skutečnosti se jednalo o omyl španělských novinářů. A fotbalistovi předčasně skončila sezona.

Ukrajinský fotbalista Roman Zozulja (vlevo) zažil nevídaný konec ve španělském klubu kvůli omylu novinářů a horkokrevným fanouškům

Ukrajinský fotbalista Roman Zozulja (vlevo) zažil nevídaný konec ve španělském klubu kvůli omylu novinářů a horkokrevným fanouškům,zdroj: Profimedia.cz

Zozulja však něco takového odmítnul. "Jak už jsem uvedl po příchodu do Betisu, nejsem ve spojení s žádnými paramilitaristickými skupinami nebo neonacisty," citovala jeho prohlášení agentura Reuters. "Za všechno může nedorozumění s jedním novinářem, který toho o mně a Ukrajině ví velmi málo," dodal.

"Když jsem přiletěl do Sevilly, měl jsem tričko se znakem Ukrajiny, ale napsali o mně, že šlo o paramilitaristický symbol... Když Betis noviny požádal, aby článek smazaly, okamžitě to udělaly a také se omluvily," přidal Zozulja, kterému hrozí, že už si v sezoně nezahraje. Podle pravidel totiž hráče můžou v jednom ročníku zaregistrovat dva kluby.

Příznivci Vallecana, kteří jsou převážně levicově orientovaní, proti působení bývalého hráče Dynama Kyjev a Dněpropetrovsku protestovali v tréninkovém centru klubu a když Zozulju slovně napadli, musela zakročit policie. "Hráč je z toho v šoku. Něco takového nečekal," uvedl sportovní ředitel Miguel Torrecilla.

"Měl strach a hraní u nás bylo to poslední, na co by myslel," přidal předseda klubu Raúl Martín Presa. "Ale pořád je to náš hráč. Probereme to s ním i s vedením Betisu a snad najdeme řešení, které bude nejlepší pro všechny," přidal funkcionář o záchranu bojujícího Vallecana.

Tagy: sportovní zajímavosti a kuriozity

Zdroje: ČTK