Zážitek na celý život! Chlapce v dresu z igelitky vzal Messi na hřiště

- Fotbal autor: art

Svět nedávno obletěly fotky chudého afghánského chlapce v dresu Lionela Messiho vyrobeného z pruhované igelitky. Šestiletý Murtaza dojal fotbalové fanoušky, ale i svého idola, se kterým se v úterý osobně setkal v Kataru. 

Afghánský chlapec dojal svět svým dresem z igelitky. Od Messiho dostal neskutečný dárek, fotbalista ho vzal s sebou na hřiště

Afghánský chlapec dojal svět svým dresem z igelitky. Od Messiho dostal neskutečný dárek, fotbalista ho vzal s sebou na hřiště,zdroj: Profimedia.cz

Malému fanouškovi, který pochází z chudé rodiny ve středoafghánské provincii Ghazní, vysněné setkání zařídili organizátoři katarského mistrovství světa v roce 2022. Argentinec Messi s Barcelonou v Dauhá odehrál přípravné utkání proti Al Ahlí (5:3).

Devětadvacetiletý hvězdný útočník, jenž chlapci už dříve poslal svůj podepsaný dres z Barcelony i argentinské reprezentace, nejprve Murtazu potkal v týmovém hotelu, kde společně zapózovali fotografům.

Před utkáním pak malý Afghánec Messiho za ruku doprovodil na trávník, ale svůj idol vytrvale objímal, absolvoval s ním týmové focení a nechtěl ho opustit ani těsně před úvodním výkopem. Ze hřiště Murtazu musel až v náručí odnést rozhodčí.

Tagy: fotbal sportovní zajímavosti a kuriozity

Zdroje: ČTK