Filipínský senátor se vrací do ringu. Potřebuje peníze

- Ostatní sporty autor: von

Legendární boxer Manny Pacquiao, který byl profesionálním mistrem světa v osmi různých váhových kategoriích, se vrací do ringu. V listopadu se utká s úřadujícím šampionem organizace WBO ve welterové váze Američanem Jessiem Vargasem v Las Vegas. Sedmatřicetiletý Filípinec přitom v dubnu ukončil kariéru a stal se senátorem.  

Filipínský boxer a senátor Manny Pacquiao

Filipínský boxer a senátor Manny Pacquiao,zdroj: Facebook Manny Pacquiao

Přípravu na zápas bude Pacquiao kombinovat prací ve filipínském senátu, kam byl v květnu zvolen více než 15 miliony hlasů. Filipínský národní hrdina naposledy boxoval v dubnu s Američanem Timothym Bradleym, kterého porazil na body. V ringu má bilanci 58 výher, z toho 38 k.o., šest zápasů prohrál a dva skončily remízou.

Jeho loňský souboj s Američanem Floydem Mayweatherem vydělal přes půl miliardy dolarů a stal se nejlukrativnějším zápasem boxerské historie. Přesto Pacquiao přiznal, že ačkoli je box stále jeho vášní, klíčovým motivem k návratu byly peníze.

"Box je mým hlavním zdrojem příjmů. Nemůžu spoléhat jen na plat veřejného činitele," citovala ho BBC. "Pomáhám rodině své manželky i své vlastní rodině. Také přichází spousta lidí a žádají o pomoc," dodal Pacquiao.

Tagy: boxer box

Zdroje: ČTK