Dnes je čtvrtek 25. dubna 2024., Svátek má Marek
Počasí dnes 10°C Polojasno

Fotbalisté Plzně v Lize mistrů prohráli i potřetí: S Bayernem utrpěli debakl 0:5

Utkání Viktorie Plzeň s Bayernem | zdroj: Profimedia

Fotbalisté Plzně v Lize mistrů utrpěli debakl 0:5 na stadionu Bayernu Mnichov a ve skupině C i potřetí prohráli a mají skóre 1:12. Bavorský favorit, který stejným výsledkem doma rozdrtil Viktorii i před devíti lety, naopak zůstává stoprocentní.

Před 75 000 diváky ve vyprodané Allianz Areně už v úvodní půlhodině skórovali Leroy Sané, Serge Gnabry a Sadio Mané, po změně stran se trefili podruhé Sané a střídající Eric Maxim Choupo-Moting. Plzeňští příští středu vyzvou Bayern doma ve čtvrtém kole elitní soutěže.

Úřadující čeští šampioni vyrovnali svou nejvyšší porážku v evropských pohárech. Stejným výsledkem prohráli vedle obou duelů v Mnichově také na hřišti AS Řím a doma s Realem Madrid ve skupině Ligy mistrů v roce 2018.

Zraněného Staňka v plzeňské brance podle očekávání zastoupil Tvrdoň, který debutoval v evropských pohárech. Na kraji obrany dostal Holík přednost před Jemelkou. Pozici disciplinárně potrestaného Buchy ve středu zálohy zaujal Ndiaye.

Plzeňští drželi s mnichovským gigantem krok jen do sedmé minuty, kdy Sané obešel několik protihráčů a střelou do horního růžku poprvé překonal Tvrdoně.

Hostující Vlkanova poté zamířil do náruče gólmana Neuera. A Bayern hned ve 13. minutě zvýšil. Po Goretzkově přihrávce tentokrát dostal hodně času a prostoru na zakončení Gnabry.

Jeho přímý kop následně zneškodnil Tvrdoň, ale domácí dál nemilosrdně trestali chyby Viktorie a ve 21. minutě slovenského gólmana potřetí překonal další ofenzivní hráč Mané.

Bayern pokračoval v totální dominanci, Tvrdoň vychytal Musialu, jehož gól v závěru první půle byl odvolán kvůli ofsajdu. Branku hostů ještě před pauzou těsně minul Mané.

Domácí přidali čtvrtý gól v 50. minutě. Sané si naběhl na Maného centr za obranu a po výtečném zpracování prostřelil Tvrdoně. Za devět minut Choupo-Moting uzavřel na 5:0.

Šestinásobní vítězové Champions League pak citelně ubrali a dali Plzni trochu víc prostoru. Ndiayeho ránu si však pohlídal Neuer. Chvílemi byli na stadionu hodně slyšet i plzeňští fanoušci. V závěru nepřesně vystřelili i hostující Mosquera a náhradník Bassey.

Západočeši tak po porážkách 1:5 v Barceloně a 0:2 doma s Interem podlehli i třetímu soupeři v „milionářské“ soutěži. Bayern doma ve skupině Ligy mistrů neprohrál v rekordním 31. utkání po sobě, z toho si připsal 28. vítězství.

3. kolo skupiny C fotbalové Ligy mistrů:
Bayern Mnichov - Viktoria Plzeň 5:0 (3:0)
Branky: 7. a 50. Sané, 13. Gnabry, 21. Mané, 59. Choupo-Moting. Rozhodčí: Dabanovič - Djukič, Todorovič (všichni Č. Hora) - Martínez (video, Šp.). ŽK: Chorý (Plzeň). Diváci: 75 000 (vyprodáno).
Bayern: Neuer - Mázráví, Upamecano (57. Pavard), De Ligt, Davies (46. Stanišič) - Goretzka (72. Sabitzer), Gravenberch - Sané (58. Tel), Musiala (46. Choupo-Moting), Mané - Gnabry. Trenér: Nagelsmann.
Plzeň: Tvrdoň - Holík, Hejda (63. Tijani), Pernica, Havel - Kalvach, Ndiaye - Kopic (58. Jirka), Vlkanova (46. Jemelka), Mosquera (85. Pilař) - Chorý (58. Bassey). Trenér: Bílek.

Tabulka:

1. Bayern Mnichov 3 3 0 0 9:0 9
2. FC Barcelona 2 1 0 1 5:3 3
3. Inter Milán 2 1 0 1 2:2 3
4. Plzeň 3 0 0 3 1:12 0

profimedia-0727722690 Plzeňští fotbalisté míří do Mnichova na utkání Ligy mistrů s Bayernem | zdroj: Michal Beranek / CNC / Profimedia

Kurzovní lístek: 25.4.2024 Exchange s.r.o.