Hadamczik nominoval do Moskvy deset hráčů z NHL. Jágr chybí

- Hokej autor: Danica Klein

Hokejová reprezentace se představí na druhém turnaji seriálu Euro Hockey Tour Channel One Cupu v Moskvě a Helsinkách s deseti hráči z NHL, kteří díky výluce působí v Evropě. Největší česká hvězda Jaromír Jágr v týmu podle očekávání chybí.

Alois Hadamczik s Jaromírem Jágrem

Alois Hadamczik s Jaromírem Jágrem,zdroj: Mediafax

Kouč Alois Hadamczik dnes nominoval brankáře Ondřeje Pavelce, obránce Jakuba Kindla a Romana Poláka a útočníky Martina Hanzala, Vladimíra Sobotku, Tomáše Plekance, Davida Krejčího, Michaela Frolíka, Aleše Hemského a Jakuba Voráčka. 

Hadamczikovi se podařilo sestavit hodně silný výběr, jenž se bude na tradičním prosincovém turnaji snažit navázat na listopadový triumf na finské Karjale. Jediným nováčkem je Sobotka. Do týmu se vrací uzdravený kapitán Tomáš Rolinek. Pozvánku dostal i nejlepší extraligový střelec Martin Růžička, jenž se z Karjaly pro zranění omluvil, a brzy jednačtyřicetiletý útočník Petr Nedvěd

Druhý díl seriálu Euro Hockey Tour se v Moskvě a Helsinkách, kde se utkají čeští reprezentanti s domácími Finy, uskuteční od 13. do 16. prosince. 

Nominace

Brankáři: Ondřej Pavelec (Pelicans Lahti/Fin.), Alexander Salák (Färjestad/Švéd.), 

Obránci: Jakub Kindl (Pardubice), Roman Polák (Vítkovice), Martin Škoula (Lev Praha/KHL), Filip Novák (Dynamo Moskva/KHL), Lukáš Krajíček (Dinamo Minsk/KHL), Zdeněk Kutlák (Ambri-Piotta/Švýc.), Jakub Nakládal (Spartak Moskva/KHL), 

Útočníci: David Krejčí, Aleš Hemský (oba Pardubice), Martin Hanzal (České Budějovice), Vladimír Sobotka (Slavia Praha), Tomáš Plekanec (Kladno), Martin Růžička (Třinec), Jakub Svoboda (Kometa Brno), Michael Frolík (Chomutov), Petr Nedvěd (Liberec), Petr Koukal (Nižněkamsk/KHL), Tomáš Rolinek (Ufa/KHL), Michal Vondrka (Slovan Bratislava/KHL), Jakub Petružálek (Chabarovsk/KHL), Jakub Voráček (Lev Praha/KHL).

Tagy: hokej nominace NHL turnaj reprezentace

Zdroje: ČTK