Dnes je pondělí 18. ledna 2021., Svátek má Vladislav
Počasí dnes -13°C Občasné sněžení

Harris English udržel nervy a slaví první titul na PGA Tour

Harris English udržel nervy a slaví první titul na PGA Tour
Harris English | zdroj: Getty Images

Podpora starých kamarádů ze střední školy, klid svého zkušeného caddie a dobře načasované puttování, to byly klíčové okamžiky, které dovedly Harrise Englishe na turnaji FedEx St. Jude Classic k prvnímu vítězství na PGA Tour. Třiadvacetiletý mladík zvládl vypjatý závěr s rutinou zkušeného mazáka a nechal za sebou všechny favority, včetně Phila Mickelsona.

Právě v závěru finálového kola udržel English pevné nervy. Na posledních třech jamkách zahrál dvě birdie, a to rozhodlo o tom, že jeho dva nejbližší pronásledovatelé Phil Mickelson a Scott Stallings za ním zaostali o dvě rány.

„Dnes tady byla snad desítka mých přátel ze střední školy. A i kdybych zahrál birdie, nebo bogey, oni mě povzbuzovali pořád stejně. I proto jsem se cítil naprosto uvolněně. Když jsem ale zahrál bogey na osmičce a devítce, bylo to těžké. Ale věděl jsem, že když se dám na druhé devítce dohromady, mohl bych se dostat zpět nahoru,“ popsal svou cestu za prvním titulem, ale také za 500 body do FedExCupu, které ho vynesly na 13. místo žebříčku.

Třiadvacetiletý Američan proměnil svůj 44. start na turnaji PGA Tour v premiérové vítězství. „Je to neuvěřitelný pocit,“ přiznal. A vzdal hned také velký dík svému caddiemu Brianu Smithovi.

„Zahrál jsem v závěru první devítky pár skutečně hloupých bogey a trochu mě to vykolejilo. Ale Brian mi řekl: Hele, jdeme dál, teď porazíš druhou devítku. A ono to fungovalo,“ popsal English kritickou chvíli i důležitý obrat.

A tím třetím faktorem, který ho dovedl i k prémii 1,026 milionu dolarů za vítězství, bylo zlepšení hry na greenu. „Trefoval jsem rány pořád dobře, ale scházelo to, abych proměnil pár puttů. A to se mi na druhé devítce podařilo,“ doplnil English.

Až za sebe odsunul celý zbytek startovního pole. Včetně Phila Mickelsona, který se v úvodním kole trápil a ve druhém musel tvrdě bojovat o to, aby prošel cutem. Jeho výkon ale pak v dalších dvou kolech neustále rostl. Výsledkem byla dělená druhá pozice.

„Jsem opravdu hodně povzbuzený tím, jak jsem hrál svými železy. Když k tomu připočtu trojku dřevo, tedy hole, které budou klíčové v příštím týdnu na hřišti Merion při US Open vzhledem k délce hřiště, je to pro mě dobrá zpráva,“ konstatoval Mickelson.

vice-golfee zdroj: Archiv

Zdroje:
http://www.golfee.cz

Kurzy

Finance

Kurzovní lístek: Exchange s.r.o.

EUR 26,150 26,230
USD 21,660 21,780
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma