Havlát si v St. Louis vybojoval roční kontrakt

- Hokej autor: Redakce Sport.Tiscali.cz

Český hokejový útočník Martin Havlát uspěl na zkoušce v St. Louis a získal roční smlouvu. Čtyřiatřicetiletý juniorský i seniorský mistr světa z roku 2000 tak v NHL odehraje svou patnáctou sezonu. 

Martin Havlát odehrál loňskou sezonu v týmu New Jersey

Martin Havlát odehrál loňskou sezonu v týmu New Jersey,zdroj: Profimedia.cz

Havlát podepsal zkušební kontrakt v St. Louis minulý týden a dnes prezident a generální manažer klubu Doug Armstrong oznámil, že český hokejista v týmu zůstane. Naopak se neprosadil Havlátův loňský spoluhráč z New Jersey Dainius Zubrus, jenž se o smlouvu na sezonu ucházel spolu s ním.

Seniorský a juniorský mistr světa z roku 2000 Havlát uspěl s hledáním angažmá na tuto sezonu na druhý pokus. V přípravném kempu se pokoušel prosadit do kádru Floridy, ale kontrakt si nevybojoval. Zájem o jeho služby poté projevila Kometa Brno, nicméně mladoboleslavský rodák se rozhodl zůstat v zámoří a najít práci v NHL.

Havlát působí v elitní severoamerické lize od roku 2000. V dresech Ottawy, Chicaga, Minnesoty, San Jose a New Jersey odehrál 788 zápasů, ve kterých nasbíral 593 bodů (241+352). V minulém ročníku si hráč, jehož pronásledují zdravotní potíže, připsal 14 bodů ve 40 duelech.

Za českou reprezentaci hrál někdejší velký talent naposledy na mistrovství světa 2011 na Slovensku, kde přispěl k zisku bronzových medailí.

Tagy: NHL Češi v NHL

Zdroje: ČTK