Počasí dnes 15°C Polojasno

Hokejista Klepiš zařídil Dynamu Moskva titul v KHL

Hokejisté Marek Kvapil, Filip Novák a Jakub Klepiš vyhráli s Dynamem Moskva Kontinentální ligu. V rozhodujícím sedmém finále zdolali Omsk na jeho ledě 1:0 díky Klepišovi, který v 53. minutě vstřelil po Kvapilově přihrávce rozhodující gól. Dynamo dokázalo otočit finálovou sérii z 1:3 na zápasy na konečných 4:3.

Dlouho bezgólové představení, jemuž dominovali bezchybní gólmani Karri Rämö a Alexandr Jerjomenko, rozhodla v čase 52:03 spolupráce v českém podání. Kvapil po uvolnění našel zpoza domácí branky najíždějícího Klepiše, který sice napoprvé neuspěl, ale dorážkou otevřel skóre. Avangard, jehož dres hájili útočník Roman Červenka s obráncem Martinem Škoulou, se hnal za vyrovnáním a právě Červenka mohl v 55. minutě vyrovnat, ale nedal. Historicky pátý titul si pak už nenechalo Dynamo vzít ani při závěrečné power play Omsku, trvající minutu a půl. Vedení hosté udrželi i díky výbornému brankáři Jerjomenkovi, který byl vyhlášen nejlepším hráčem vyřazovacích bojů. Sedmadvacetiletý Klepiš, který za Avangard v minulosti hrával, slaví titul v KHL opět po roce. Loni zvítězil coby člen mužstva Ufy. Gagarinův pohár společně s českým triem mohl zvednout nad hlavu také slovenský bek Dominik Graňák. Červenka se stal nejproduktivnějším hráčem play off KHL, ve vyřazovacích bojích nasbíral 22 bodů za 11 branek a stejný počet asistencí. Přehled vítězů ruské hokejové ligy (od 2009 KHL): Mezinárodní hokejová liga: 1993 - Dynamo Moskva 1994 - Lada Togliatti 1995 - Dynamo Moskva 1996 - Lada Togliatti Ruská hokejová liga: 1997 - Torpedo Jaroslavl 1998 - Ak Bars Kazaň 1999 - Metallurg Magnitogorsk Superliga: 2000 - Dynamo Moskva 2001 - Metallurg Magnitogorsk 2002 - Lokomotiv Jaroslavl 2003 - Lokomotiv Jaroslavl 2004 - Avangard Omsk 2005 - Dynamo Moskva 2006 - Ak Bars Kazaň 2007 - Metallurg Magnitogorsk 2008 - Salavat Julajev Ufa Kontinentální hokejová liga: 2009 - Ak Bars Kazaň 2010 - Ak Bars Kazaň 2011 - Salavat Julajev Ufa 2012 - Dynamo Moskva Počty ligových titulů: 5 - Dynamo Moskva 4 - Ak Bars Kazaň 3 - Lokomotiv/Torpedo Jaroslavl, Metallurg Magnitogorsk 2 - Salavat Julajev Ufa, Lada Togliatti 1 - Avangard Omsk Čeští vítězové ruské ligy/KHL: 2002 - Jan Peterek 2003 - Jan Peterek, Radim Tesařík 2004 - Pavel Patera, Tomáš Vlasák, Jaroslav Bednář 2005 - Pavel Rosa 2007 - Jan Marek, Jaroslav Kudrna 2008 - Miroslav Blaťák, Milan Hnilička, Michal Mikeska, Radek Philipp 2011 - Miroslav Blaťák, Jakub Klepiš 2012 - Filip Novák, Marek Kvapil, Jakub Klepiš Poznámka: titul získal také trenér Vladimír Vůjtek (2002 a 2003)