Dnes je pátek 5. března 2021., Svátek má Kazimír
Počasí dnes 1°C Smíšené přeháňky

Hokejisté uctili Havlovu památku, Jágr měl iniciály na helmě

Hokejisté uctili Havlovu památku, Jágr měl iniciály na helmě
V Českobudějovické Budvar Aréně se dne 2. prosince 2011 hrálo utkání 27. kola extraligy ledního hokeje mezi celky HC Mauntfield České Budějovice a BK Mladá Boleslav . Na snímku Budějovický fanoušci . JÁN HONZA / MEDIFAX | zdroj: Tisková zpráva

Minutou ticha v úterý uctili na šesti extraligových stadionech zástupci hokejových klubů a fanoušci památku zesnulého bývalého prezidenta Václava Havla. Stejným způsobem vzdají hold i při středeční předehrávce 32. kola mezi Karlovými Vary a Vítkovicemi a při zbývajících šesti zápasech ve čtvrtek.

Speciální připomínku někdejší hlavy státu přichystali Jaromír Jágr a Jakub Voráček v pondělním utkání NHL v Coloradu. Oba útočníci Philadelphie nastoupili v helmách, jejichž zadní části zdobily vedle čísla také iniciály VH. Nejvyšší domácí soutěž se bude hrát i ve dnech státního smutku, který byl vyhlášen na středu, čtvrtek a pátek. V těchto dnech se odehrají i zápasy českých hokejových reprezentací do 16 a 18 let. "Mládežnické reprezentace nastoupí ve dnech státního smutku s černými páskami a rovněž jejich utkání budou zahájena minutou ticha za zesnulého Václava Havla," uvedl Český svaz ledního hokeje v tiskové zprávě. Vzhledem k pátečnímu pohřbu byl posunut start zápasu reprezentační šestnáctky s Ruskem v Litoměřicích z původních 14:00 na 18:00. Svaz vyzval také všechny kluby v dospělých i mládežnických kategoriích, aby Havlovu památku uctily důstojným způsobem, nejlépe minutou ticha. "Vedení Českého svazu ledního hokeje vyslovilo v této souvislosti hlubokou soustrast paní Dagmar Havlové a dalším pozůstalým," informoval svaz. Minutou ticha vzdal hold Havlovi také slovenský klub Kontinentální ligy Lev Poprad přes svým úterním utkáním s Dinamem Riga.

Kurzy

Finance

Kurzovní lístek: Exchange s.r.o.

EUR 26,180 26,280
USD 21,910 22,050
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma