Hokejisté už mají rozděleny pokoje, Jágr bude bydlet sám

- Hokej autor: Jakub Konečný

Kompletní tým české hokejové reprezentace se na olympijských hrách v Soči sejde až v pondělí 10. února, kdy do dějiště turnaje přiletí hráči ze zámořské NHL, už nyní je ale téměř vše pro Jaromíra Jágra a spol. připraveno. Podmínky v hale Balšoj si Češi vyzkoušeli již při prosincovém turnaji Channel One Cup, zázemí v olympijské vesnici jim vedení české mise připravuje už několik dní.

Soči 2014

Soči 2014,zdroj: Eurosport

"Všude je čisto, pokoje jsou připravené a pokud bychom ještě chtěli něco speciálního, neměl by to být problém. Stačí zavolat a určitě bychom se domluvili. Navíc umíme rusky, což je velká výhoda. Dobrovolníci umějí anglicky, ale zase skoro nic neví. Devadesát procent lidí okolo mluví jen rusky," řekl zástupce šéfa české mise Jan Hrdina novinářům.

Speciálně pro hokejovou reprezentaci je v českém domě vyhrazeno třetí až páté patro, připraveny jsou i pokoje. Na dveřích sice ještě chybí jmenovky, rozpis je ale určený. Jisté tak je, že Jágr bude bydlet na pokoji 406 a jako jediný hokejista bude sám. Podobné privilegium má už jen trenér Alois Hadamczik.

Ostatní hráči budou po dvojicích. Hned naproti Jágrovi budou například spát jeho spoluhráči z New Jersey Patrik Eliáš a Marek Židlický, očekávané dvojice vytvoří Ondřej Pavelec s Jakubem Voráčkem, bratři Zbyněk a Milan Michálkové, Petr Nedvěd bude na pokoji s Ladislavem Šmídem. Dodatečně nominovaný Martin Erat by měl zamířit k Romanu Červenkovi, který je v rozpisu zatím sám.

Hokejisté budou mít k dispozici i velkou místnost pro porady, navíc by se pro jejich potřeby měl uvolnit i apartmánový byt v budově, který měl organizační výbor vyblokovaný pro potřeby malých zemí. "Jisté to bude až po šestém únoru. Máme ale vše slíbené," uvedl Hrdina. Češi mají zatím ve svém domě, který je tradičně viditelně označen zvenku vlajkami a nápisy, k dispozici 57 postelí.

První hokejisté, ti působící v Evropě, přiletí do Soči ve čtvrtek 6. února. Už v úterý ale přiletěli dva maséři, kteří budou v přípravách pokračovat a pod jejich vedením se do kabiny přesune řada beden s materiálem, který už v Soči několik dní čeká. "Většina z nich ale byla vypáčená, přestože celou zásilku doprovázely všechny klíče. Vybrali z toho ale jen alkohol, který se podle původních pravidel nesměl do vesnice dovážet. To se ale teď změnilo," řekl Hrdina.

Tagy: Olympiáda v Soči čeští hokejisté ZOH 2014

Zdroje: ČTK