Hokejisté Zlína i Brna srovnali čtvrtfinálové série play-off

Na zimním stadionu Luďka Čajky ve Zlíně se 15. března 2012 odehrálo čtvrté utkání čtvrtfinále play off Tipsport extraligy mezi celky PSG Zlín a HC Plzeň 1929. Na snímku Petr Leška jede sám na golmana Mazance a rozhoduje prodloužení. LUDĚK OVESNÝ / MEDIAFAX | zdroj: tisková zpráva

Hokejisté Zlína porazili ve čtvrtém čtvrtfinálovém utkání play off Plzeň 5:4 v prodloužení a vyrovnali stav série na 2:2. Vítězný gól dal 19 vteřin před koncem nastavení Petr Leška, který potrestal Vlasákovu hrubku ve středním pásmu. Domácí měli výhru na dosah už v řádném čase, po třech využitých přesilovkách však promarnili náskok 4:1. Hráči Brna porazili Spartu 3:1 a také vyrovnali stav série na 2:2. Vítěz základní části se střelecky prosadil až osm minut před koncem, když snížil dvougólové vedení Komety, otočit výsledek se mu však už nepodařilo. Naopak při power play Pražanů pečetil vítězství Brna střelou do prázdné branky obránce Milan Hruška.

Čtvrtfinále play off hokejové extraligy - 4. zápasy: PSG Zlín - HC Plzeň 1929 5:4 v prodloužení (2:0, 2:3, 0:1 - 1:0) Branky a nahrávky: 7. Holík (Leška), 9. Köhler (Galvas, Leška), 28. Čajánek (Honejsek, Řezníček), 30. Čajánek (O. Veselý), 70. Leška - 22. Pletka (Jan Kovář, Duda), 35. Vlasák (Kratěna), 38. Martin Straka (Duda), 56. Vykoukal (Duda). Rozhodčí: Hodek, Minář - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 9:10, navíc Frolo (Plzeň) 10 min. Využití: 3:2. Diváci: 6378. Stav série: 2:2. HC Kometa Brno - HC Sparta Praha 3:1 (1:0, 1:0, 1:1) Branky a nahrávky: 3. H. Zohorna (Žižka, Švrček), 26. Dlouhý (Petrovický, Divíšek), 60. M. Hruška (Divíšek) - 52. Jánský (S. Treille). Rozhodčí: Jeřábek, Fraňo - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 7:8. Využití: 1:0. Diváci: 7200 (vyprodáno). Stav série: 2:2.