Hokejisty čeká zápas se Švýcarskem, které je loni vyřadilo z MS

- Hokej autor: Michal Polák

Čeští hokejisté dnes nastoupí v posledním utkání v základní skupině olympijského turnaje proti Švýcarům, s nimiž na loňském světovém šampionátu dvakrát prohráli. V akci budou také běžecká štafeta žen, čtveřice skokanů na velkém můstku a rychlobruslařka na krátké dráze Kateřina Novotná, superobří slalom pojedou Klára Křížová a Kateřina Pauláthová. 

Čeští hokejisté

Čeští hokejisté,zdroj: Getty Images

Hokejisté potřebují nad Švýcarskem co nejvýrazněji vyhrát, aby udrželi naději na přímý postup do čtvrtfinále. Vedle tří vítězů skupin si ho totiž zajistí i tým s nejlepší bilancí z druhého místa, jenže po pátečních vysokých výhrách Kanady a Finska ve skupině B to pro Čechy příliš příznivě nevypadá. 

Švýcaři už svěřence Aloise Hadamczika na hrách jednou porazili - v Turíně před osmi lety překvapivě vyhráli v základní skupině 3:2 - a od té doby se ještě výrazně zlepšili. Loni poslali české hokejisty domů z MS ve Stockholmu už ve čtvrtfinále a nakonec senzačně získali stříbro. 

V závodu skokanů na lyžích na velkém můstku nastoupí všichni čtyři čeští reprezentanti. V kvalifikaci z nich byl nejlepší Jakub Janda na desátém místě. 

Do dějiště her se dnes také vydají poslední čeští sportovci. Ráno z Prahy odletí snowboardistka Ester Ledecká a lyžař Filip Trejbal.

Tagy: Rusko Soči ZOH 2014

Zdroje: ČTK