Jezdec F1 končí se slunečními brýlemi kvůli Trumpovi a rasistickému tweetu

- Auto-moto autor: von

Zvolení Donalda Trumpa americkým prezidentem má nečekané důsledky i v nejslavnějším automobilovém sportu. Mexický pilot formule 1 Sergio Pérez okamžitě vypověděl smlouvu se svým sponzorem. Reagoval tak na rasistický tweet, kterým výrobce slunečních brýlí vtipkoval o Trumpově úspěchu.

Pilot F1 Sergio Pérez

Pilot F1 Sergio Pérez,zdroj: Profimedia.cz

Jezdce stáje Force India naštval tweet výrobce slunečních brýlí Hawkers, který na sociálních sítích zavtipkoval, že si mexičtí občané nyní mohou "při výstavbě zdi chránit oči jejich slunečními brýlemi".

"Jaký nechutný komentář! Ode dneška ruším své vztahy s Hawkers Mexiko. Nedovolím nikomu, aby si dělal legraci z mé země," napsal na twitteru Pérez, jenž s Hawkers spolupracoval teprve krátce. Jeho nová kolekce přišla na trh na začátku měsíce.

Sergio Pérez reagoval na rasistický tweet svého sponzora skončením spolupráce

Sergio Pérez reagoval na rasistický tweet svého sponzora skončením spolupráce,zdroj:Sergio Perez Twitter

Hawkers ve svém tweetu odkazovali na dřívější prohlášení Trumpa, který se v předvolební kampani opakovaně urážlivě vyjadřoval na adresu přistěhovalců z Latinské Ameriky. Prohlásil také, že nechá postavit zeď na hranici mezi USA a Mexikem a chce všechny nelegální imigranty z Mexika vystěhovat zpátky do jejich vlasti.

Tagy: Formule 1

Zdroje: ČTK