Kanoistka Hošková skončila druhá. Hilgert, Přindiš a Ježek na pódium nedosáhli

AKTUALIZOVÁNO (aktualizováno: 8. 8. 2015 15:02) - Vodní slalom autor: Redakce Sport.Tiscali.cz

Druhé místo si vyjela kanoistka Kateřina Hošková v závodu Světového poháru ve španělském Seu d'Urgell. Byla tak jediným českým zástupcem, který se v sobotním programu prosadil na pódiové umístění. Ve finále jeli ještě pátý kajakář Luboš Hilgert a šestý Vít Přindiš, kanoista Stanislav Ježek skončil osmý. 

Kateřina Hošková byla v sobotním programu Světového poháru z našich reprezentantů nejlepší

Kateřina Hošková byla v sobotním programu Světového poháru z našich reprezentantů nejlepší,zdroj: Profimedia.cz

Hošková do finále postoupila jako osmá, ale v poslední jízdě se zlepšila a připsala si po vítězství v Praze druhé letošní pódium ve Světovém poháru. Vyhrála suverénní Australanka Jessica Foxová, která Hoškovou porazila o více než sedm sekund.

"V jedné chvíli jsem měla docela problém a musela jsem zachraňovat eskymáka. Z toho mám radost, jinak to takhle nedopadlo," řekla po závodě Kateřina. "Už po semifinále jsem byla spokojená, tohle je pro mě velký úspěch. Na příštím poháru zase budu hlavně chtít vyjet finále," uvedla. SP vyvrcholí příští týden ve francouzském Pau.  

Čeští kajakáři prokázali, že jsou skupinou se světovým puncem. Přestože Jiří Prskavec dal přednost přípravě na olympijské trati v Londýně a stříbrný olympijský medailista Vavřinec Hradilek s Ondřejem Tunkou do finále nepostoupili, měl tuzemský vodní slalom v boji o medaile dva zástupce. 

Hilgert zajel čistou jízdu stejně jako Přindiš, který se vrací po zranění ramena a s reprezentačním kolegou prohrál o pět setin. Oběma k medaili chyběly téměř dvě sekundy, na vítězného Francouze Borise Neveua ztratili přes tři sekundy. 

V neděli jsou na programu závody deblkanoistů a kajakářek. Po pauze pojede i sedmačtyřicetiletá kajakářka Štěpánka Hilgertová, která se vrací do Světového poháru s vyléčeným ramenem. 

Tagy: světový pohár vodní slalom

Zdroje: ČTK