Kauza Růžička pokračuje. Trenér měl brát 'příspěvky' od rodičů

- Hokej autor: Redakce Sport.Tiscali.cz

Trenér hokejové reprezetace Vladímír Růžička nebude mít ani chvíli klid. Podle Českého rozhlasu čelí podezření, že při svém působení ve Slavii spolu s kamarádem Jiřím Moučkem od několika rodičů peníze za to, že jejich děti budou moci dál hrát hokej. Prezident Českého svazu ledního hokeje Tomáš Král svolal kvůli této kauze na středu mimořádné jednání výkonného výboru ČSLH.

Vladimír Růžička

Vladimír Růžička,zdroj: Profimedia.cz

"Mimořádné zasedání výkonného výboru bylo svoláno na základě nových informací Radiožurnálu," řekl tiskový mluvčí svazu Zdeněk Zikmund. Král se podle něj ke kauze vyjádří po skončení zasedání.

Pokračuje tak kauza z dubna, kdy Miroslav Palaščák zveřejnil nahrávku ze skryté kamery, podle které měl Růžičkovi údajně zaplatit 500.000 korun za to, že jeho syn bude působit ve Slavii. Kouč národního týmu a zároveň nově trenér extraligového nováčka Chomutova už čelí v této kauze trestnímu oznámení kvůli podezření z korupce.

Podle Českého rozhlasu nabídku pro svého syna dostal údajně i Josef Ptáčník. "Říkal mi pan Mouček, že by mu sehnal místo v Mostě, že by mu to Růžička zařídil, když dám 150 tisíc," prohlásil Ptáčník o době, kdy byl jeho potomek hráčem pražského klubu.

Podle reportáže prý za Ptáčníkem přišel Mouček, který se pohyboval v hokejové Slavii v době, kdy tam působil i Růžička. Zda po příslibu peněz zapůsobil přímo Růžička, si Ptáčník potvrdit netroufl.

"Do toho fakt nevidím, aby nebyly spekulace, ale můžu říct, že v Mostě na něj čekali, v Mostě to měl zařízený, věděli o něm, takže prostě vyfasoval výstroj, začal s nimi trénovat, odehrál přátelák, dal góla, dařilo se mu," popisoval Ptáčník. "Ale já jsem nesehnal ty peníze, takže ho během čtrnácti dnů vyhodili," dodal.

Mouček podle autora reportáže Janka Kroupy všechna podezření mimo záznam odmítl, ale vyjádřit se nechtěl, protože mu to zakázal advokát.

Další rodiče se se svými zkušenostmi rozhodli podělit s Českým rozhlasem anonymně. Paní Jana prý jednala přímo s Růžičkou. "Synovi byla nabídnuta smlouva v hodnotě 5000 korun s tím, že účast v družstvu mužů není podmíněná jenom hokejovou dovedností, ale zároveň také vztahem ke Slavii, který by se měl projevit nějakým peněžním darem, který bychom měli předat panu Růžičkovi. Bylo to 300 tisíc korun," uvedla. Peníze prý nakonec nezaplatila.

Paní Jarmila tvrdila, že si Růžička řekl telefonicky o peníze za přestup. "Bylo to telefonicky a bylo to teda o sto tisíc, ale prostě jsem to zamítla. Bohužel jsem nedisponovala těmito prostředky a nebyla jsem tak bohatá, abych si to mohla dovolit," řekla s tím, že by údajně Růžička zařídil, že by syn šel hrát do první ligy do Brna. Růžička se odmítl vyjádřit a podle reportáže mu to také zakázal jeho právník.

Tagy: hokej HC Slavia Praha Česká hokejová reprezentace

Zdroje: ČTK