Kličko se v říjnu postaví Furymu. Obhájí svůj titul?

- Ostatní sporty autor: art

Obhajoba titulu profesionálního mistra světa v těžké váze čeká ukrajinského boxera Vladimira Klička 24. října v Düsseldorfu. Postaví se mu Tyson Fury. Na místní stadion Esprit Arena  se vejde necelých 55 tisíc diváků, na souboj Ukrajince s neporaženým Britem by měl mít kapacitu dokonce až 60 tisíc míst. 

Dokáže Kličko obhájit titul?

Dokáže Kličko obhájit titul?,zdroj: Profimedia.cz

Kličko má na tento stadion příjemné vzpomínky. V roce 2010 zde knokautoval Američana Eddieho Chamberse a před třemi lety Francouze Jeana-Marca Mormecka.

"Nezáleží na tom, kde se bude boxovat. Na Ukrajině, v Německu, Japonsku, všude bude výsledek stejný. Cikánský král z toho zápasu vyjde jako nejlepší těžká váha na téhle planetě," napsal Fury s použitím své přezdívky na Twitteru poté, co se zástupci obou boxerů dohodli na podmínkách zápasu.

Podle britského listu Mirror si evropský šampion v těžké váze přijde minimálně na 3,5 milionu liber (134 milionů korun).

Devětatřicetiletý Kličko bude proti soupeři mladšímu o 13 let obhajovat mistrovské pásy organizací WBA, WBO, IBF a IBO.

Naposledy boxoval v dubnu v New Yorku, kde porazil Američana Bryanta Jenningse na body a vylepšil si bilanci na 64 vítězství v 67 zápasech. Neprohrál už jedenáct let. Fury, který měří úctyhodných 206 centimetrů, má na kontě 24 výher.

Tagy: box

Zdroje: ČTK