Kometa Brno deklasovala Slavii na jejím ledě 9:5

- Hokej autor: red

Hokejisté pražské Slavie prohráli v 11. kole extraligy s Kometou Brno vysoko 5:9. Svěřenci kouče Vladimíra Růžičky prohráli sedmý z posledních osmi zápasů, Jihomoravané naproti tomu zaznamenali vůbec poprvé v sezoně více než tři branky v základní hrací době. Za domácí vstřelili po dvou brankách Tomáš Kůrka a junior Tomáš Hertl, v dresu hostí se dvakrát zapsal mezi střelce Tomáš Pospíšil.

Slavia sice už po 58 vteřinách poprvé překonala gólmana Hoviho, ale její vedení mělo jepičí život. Jen 16 vteřin poté jeli Zohorna s Holcem na osamoceného Baráka, který sice ještě stihl zachytit první přihrávku, ale puk se odrazil zpět k Zohornovi, ten předložil Holcovi a bylo to 1:1. V deváté minutě hrála Slavia první přesilovku, v níž Růžička přichystal velkou šanci Svobodovi, ten ale kotouč za Hoviho záda neprotlačil.

Ve 13. minutě už hosté před početnou ekipou fanoušků, jenž Kometu podporovali i přes ohlašovaný bojkot zápasu, vedli. Po dlouhém obléhání Kopřivovy branky vyvezl puk před brankoviště Čermák a Dlouhý mířil přesně. Krátce poté navíc Zohorna orazítkoval horní tyč. Na konci 17. minuty našel Holec trestuhodně zapomenutého Podkonického, který měl snadnou pozici a přidal třetí trefu Brňanů.

V nástupu do druhé části se sice úspěšnou dorážkou prosadil domácí mladík Hertl, ale když měl vzápětí po chybě hostujících zadáků možnost vyrovnat Micka, ani nadvakrát neuspěl. A domácí mohli litovat. Na začátku 27. minuty vrátil hostům dvoubrankové vedení Zohorna. Před polovinou zápasu zamířil do kabin čárový sudí Jelínek, ale bez něho se hrálo pouze pár minut a do zápasu naskočil zpět.

Pražany vrátil do hry o body Kůrka, jenže už o 77 sekund později sklepl Pospíšil Valachovu přihrávku vzduchem za Kopřivova záda a bylo to 3:5. Následovala početní výhoda Slavie, ale její kouč Růžička při ní mohl jen opětovně po několikáté v utkání bezmocně kroutit hlavou a Jaroslav Svoboda trefil střelou přes obránce tyč. Při signalizované výhodě pro hosty, která přišla krátce po skončení trestu už ale Pospíšil uspěl a hostující fandové poprvé spustili skandování "deset, deset".

Nástup do třetího dějství evokoval události ze samého začátku zápasu. Po 35 vteřinách sice Kůrka v přesilovce snížil na 4:6, jenže už po 84 sekundách přidal Jakub Svoboda sedmý zásah Komety a vyhnal z branky Kopřivu, kterého nahradil poprvé v sezoně Slipčenko. Ten si pořádně nesáhl na kotouč a na začátku 44. minuty už ho lovil z branky po přesné ráně beka Kováčika.

Příval branek se poté na chvíli zastavil, ale nebyl mu ještě konec. V závěru hrála Slavia 96 vteřin v pěti proti třem a z jejího pohledu alespoň upravil výši porážky druhou trefou v duelu sedmnáctiletý talent Hertl. Početní výhodu ale na druhé straně zužitkoval i Čermák a posledních 99 sekund Slavia skutečně čelila hrozbě potupné "desítky", ale Holec nedal.

Tagy: Brno hokej kometa slavia

Zdroje: ČTK