Kouč Růžička byl u výslechu. Palaščák mě vydíral, řekl policii

- Hokej autor: Redakce Sport.Tiscali.cz

Bývalý reprezentační trenér Vladimír Růžička byl podle Mladé fronty DNES u výslechu na policii a tam uvedl, že byl vydírán Miroslavem Palaščákem. Podnikatel po něm prý chtěl 1,1 milionu korun za to, že ještě jako kouč Slavie zmařil hokejovou kariéru jeho syna. 

Vladimír Růžička na střídačce Chomutova

Vladimír Růžička na střídačce Chomutova,zdroj: Profimedia.cz

Policie se zabývá podezřením, že Růžička během působení v pražském klubu chtěl úplatky od některých rodičů, aby jejich děti mohly hrát hokej. 

Růžičkův advokát Vít Kučera se odmítl vyjádřit k tomu, co Růžička na policii vypověděl. "Nebudeme k tomu nic říkat," řekl MF DNES. 

Aféru rozpoutalo v dubnu před mistrovstvím světa v Praze a Ostravě zveřejnění nahrávky, kterou si tajně pořídil Palaščák na schůzce s Růžičkou. Podnikatel podle svých slov zaplatil trenérovi půl milionu korun za to, že jeho syn bude působit ve Slavii. Růžička však tvrdí, že šlo o sponzorský dar, který však nebyl zanesen do účetnictví klubu. Později tuto částku Palaščákovi vrátil. 

Přihlásili se však i další rodiče, po kterých olympijský vítěz z Nagana údajně žádal peníze. Růžička to odmítá s tím, že šlo o takzvané výchovné, které požadují kluby při přestupech hráčů. 

Kvůli kauze Růžička u hokejové reprezentace začátkem června skončil. Nyní je koučem extraligového nováčka Chomutova. 

Tagy: hokej trenér

Zdroje: ČTK