Kovalčuk bude pobírat peníze od New Jersey až do roku 2027

- Sport autor: red

Hokejový klub New Jersey Devils si pojistil služby ruského kanonýra Ilji Kovalčuka až do roku 2027, přestože v té době už s největší pravděpodobností dávno nebude hrát. Kontrakt, který byl v pondělí podepsán, zní na 102 milionů dolarů (zhruba dvě miliardy korun).

Placeholder

Placeholder,zdroj: Archiv

Bývalý kapitán Atlanty přitom v únoru odmítl nabídku Thrashers na 101 milionů dolarů za dvanáct let. Klub ho proto tehdy vyměnil do New Jersey, kde by měl strávit zbytek své kariéry v NHL.

Neobvyklou délkou smlouvy si tým Devils udělal prostor pod platovým stropem. V následujících dvou sezonách má sedmadvacetiletý Kovalčuk dostávat šest milionů dolarů, poté se jeho příjmy zvednou na 11,5 milionu za sezonu. Ještě v ročníku 2026/27 bude dostávat částku 550 tisíc dolarů, přestože bude zřejmě již v hokejovém důchodu.

"Byl to dlouhý a těžký proces, který zabral více času, než jsem myslel. Ale když na něčem nemusíte pracovat, nestojí to většinou za nic. Teď je (Kovalčuk) velmi šťastný, že může být v New Jersey Devils," komentoval jednání jeho agent Jay Grossman. Kovalčuk, o jehož služby v létě usilovalo i Los Angeles, New York Islanders a Petrohrad, bude oficiálně představen dnes na tiskové konferenci.

Sedmadvacetiletý dvojnásobný mistr světa Kovalčuk stihl v NHL za 621 utkání 642 bodů za 338 gólů a 304 asistencí. V play off odehrál kvůli působení ve slabé Atlantě jen devět zápasů a připsal si jedinou výhru letos s Devils proti Philadelphii.

Tagy: hokej NHL

Zdroje: ČTK