Královna ze mě udělala rytíře, Trump vetřelce, stěžuje si Farah

- Atletika autor: von

Čtyřnásobný olympijský vítěz Mo Farah neví, jestli se kvůli imigračnímu výnosu nového amerického prezidenta Donalda Trumpa může vrátit domů do Spojených států. V Oregonu, kde britský vytrvalec somálského původu žije posledních šest let, má přitom svoji rodinu.

Čtyřnásobný olympijský vítěz Mo Farah si postěžoval na Trumpovu imigrantskou politiku

Čtyřnásobný olympijský vítěz Mo Farah si postěžoval na Trumpovu imigrantskou politiku,zdroj: Profimedia.cz

Trump v pátek podepsal výnos, jímž mimo jiné zakázal vstup do země občanům Íránu, Iráku, Libye, Somálska, Súdánu, Sýrie a Jemenu, tedy zemí, s nimiž jsou spojeny obavy z terorismu.

"Prvního ledna ze mě její královská výsost udělala rytíře a 27. ledna ze mě prezident Donald Trump, zdá se, udělal vetřelce. Je to hluboce znepokojující, že budu muset dětem říct, že táta nebude moci přijít domů," uvedl na facebooku Farah.

Třiatřicetiletý rodák z Mogadišu patří poslední roky mezi největší atletické hvězdy. Pětinásobný mistr světa na tratích 5000 a 10 tisíc metrů má sice už pouze britské občanství, ale neví, jestli nebude mít potíže se vstupem do USA. Jeho zástupci zjišťují situaci u amerických úřadů. Farah je momentálně na soustředění v Etiopii.

"Jsem britský občas, který žije šest let v Americe, tvrdě pracuje, přispívá společnosti a platí daně. Mé čtyři děti tomu místu říkají domov. Teď mi a mnoha dalším takovým oznámili, že nejsme vítáni," uvedl Farah, jenž se do Oregonu přesunul za americkým koučem Albertem Salazarem.

Tagy: atletika olympijské hry v Riu

Zdroje: ČTK