Kubica havaroval v rallye v Itálii s fabií,hrozí mu amputace ruky

- Sport autor: red

Polský pilot formule 1 Robert Kubica měl při startu v rallye v Itálii s vozem Škoda Fabia S2000 vážnou havárii, při níž narazil ve vysoké rychlosti do zdi kostelíku. Podle lékařů utrpěl vnitřní zranění a hrozí mu amputace ruky, kterou si vážně poranil.

Placeholder

Placeholder,zdroj: Archiv

O případném zákroku lékaři v současné době rozhodují, informace mají podat kolem 14:00

V ohrožení života Kubica podle svého poradce není. "Má ale těžce poraněnou levou ruku a levou nohu. Nic bližšího zatím nevíme," řekl Stephane Samson agentuře SID. Podle některých zpráv má Kubica několikrát zlomené zápěstí a také zlomenou kyčel.

Po nehodě byl jezdec stáje Lotus Renault údajně při vědomí. Z vraku auta ho však museli vyprošťovat, vrtulník ho pak dopravil do nemocnice v Pietra Ligure nedaleko Janova. Jeho spolujezdec Jakub Gerber vyvázl bez zranění.

Zranění Kubicu připraví i o start sezony F1

Šestadvacetiletý Kubica ještě v týdnu absolvoval první předsezónní testy ve Valencii a poté vyrazil do Itálie za svou další vášní - rallye. Premiéra za volantem speciálu Škoda Fabia S2000 v Rallye Ronde di Andora však skončila nešťastně. Soutěž, v níž startovalo 115 posádek, byla po jeho nehodě přerušena.

Organizátoři by měli odpoledne informovat o zdravotním stavu vítěze jedné Grand Prix F1 na tiskové konferenci.

Vážná zranění připraví Kubicu podle všeho minimálně o úvod sezony formule 1, která odstartuje 13. března Velkou cenou Bahrajnu. Osmého muže loňského ročníku by mohl v kokpitu nahradit Brazilec Bruno Senna či Francouz Romain Grosjean, kteří jsou v týmu Lotus Renault prvními náhradníky. Stáj, za kterou závodí také Rus Vitalij Petrov, má v záloze ještě další tři testovací jezdce, mezi nimiž figuruje i Čech Jan Charouz.

Kubica startoval už loni pro zábavu v několika automobilových soutěžích s vozem Renault Clio. Letos si chtěl vyzkoušet už lednovou Rallye Monte Carlo, úvodní podnik seriálu Intercontinental Rallye Challenge, ale nedostal od své stáje svolení řídit vůz jiné značky. Dohodl se až na startu v regionální soutěži s fabií připravovanou italským týmem DP Autosport.

Tagy: rallye

Zdroje: ČTK