Kvitová smetla Hantuchovou, Češky postupují do semifinále

- Sport autor: red

České tenistky potřetí za sebou postoupily do semifinále Fed Cupu. V utkání prvního kola Světové skupiny na Slovensku vedou už 3:0, když rozhodující bod dnes získala v Bratislavě ve třetí dvouhře Petra Kvitová, která v souboji týmových jedniček porazila Danielu Hantuchovou za hodinu a osm minut 6:4 a 6:2.

O finále si Češky zahrají s vítězkami duelu mezi Belgií a USA, domácí hráčky v Antverpách vedou po prvním dnu 2:0.

Hantuchová začala souboj jedniček stejně jako sobotní duel proti Šafářové esem, ale to byla na dlouho poslední radost prořídlých tribun bratislavského Národního tenisového centra. Kvitová si udržela pohodu ze soboty a do utkání znovu vlétla ve velkém stylu. První set zpočátku věrně kopíroval její souboj s Cibulkovou.

Krize na konci prvního setu

Smrští nechytatelných vítězných míčů dostala Češka soupeřku do role divačky a stejně jako v sobotu se za pár minut ujala vedení 4:0. Když už se zdálo, že v klidu získá úvodní sadu, přišly nečekané komplikace. Při svém servisu ztratila za stavu 5:2 vedení 40:0 a dvojchybou sama pomohla Slovence umazat jeden brejk. Těžkou situaci však Kvitová zvládla - v desátém gamu ji podrželo podání a pátý setbol už využila vítězným bekhendem po lajně.

Tím nerozehranou domácí jedničku, která se po zranění achilovky teprve pozvolna vrací do formy, definitivně zlomila. Hned na úvod druhé sady prolomila po další sérií ostrých úderů čistou hrou soupeřčin servis a ve zbytku zápasu už na dvorci k radosti hlučné skupinky českých příznivců jasně kralovala.

Brejk zopakovala ještě o dva gamy později a pro Hantuchovou už bylo jen slabou náplastí, že za stavu 0:4 odvrátila hrozbu "kanára". Kvitová uzavřela skvělý výkon esem a pak už se mohla s ostatními hráčkami týmu a se skupinkou hlasitých příznivců radovat z postupu. Češky zdolaly Slovenky i ve čtvrtém vzájemném měření sil.

Tagy: tenis

Zdroje: ČTK