Kvitová neměla proti Azarenkové šanci, vypadli i Berdych s Rosolem

- Tenis autor: Redakce Sport.Tiscali.cz

Na turnajích v Kanadě se českým tenistům nedaří. Petra Kvitová nezvládla svůj první zápas po Wimbledonu a jasně prohrála s Viktorií Azarenkovou z Běloruska 2:6 a 3:6. Poraženi odešli z kurtu i Tomáš Berdych a Lukáš Rosol.

Petra Kvitová se proti bývalé světové jedničce vůbec neprosadila

Petra Kvitová se proti bývalé světové jedničce vůbec neprosadila,zdroj: Profimedia.cz

Na turnaji v Torontu neuspěla ani jedna z trojice českých tenistek z elitní desítky žebříčku WTA. Osmá hráčka světa Karolína Plíšková vypadla už v 1. kole a sedmička Lucie Šafářová se čtyřkou Kvitovou, které měly na úvod volný los, dohrály ve 2. kole. Tam skončila i Barbora Strýcová.

V utkání s Azarenkovou, která se dostává do bývalé formy, byla Kvitová pod velkým tlakem při svém servisu. Čelila sedmnácti brejkbolům a pětkrát o podání přišla. Za stavu 2:6 a 1:4 snížila na 3:4, ale pak prohrála další dva gamy. 

Petra hrála první turnaj poté, co v pondělí oznámila, že prodělala na jaře mononukleózu, která byla příčinou její únavy a herní pauzy. Nic přitom nebrání tomu, aby hrála dál turnaje, je ale pod dozorem lékařů.

Nestačili na kvalifikanty

Čeští tenisté nestačili v Montrealu na soupeře, kteří museli projít kvalifikací: pátý nasazený Berdych podlehl Američanu Donaldu Youngovi 6:7, 3:6, Rosol prohrál s Ernestsem Gulbisem z Lotyšska 2:6, 7:5, 3:6. 

Berdych hrál první zápas od Wimbledonu a červencové svatby. Proti levákovi Youngovi (79. ATP), který se hodně tlačil k síti, měl nadějně rozehraný první set, ale vedení 4:1 neudržel a v tie-breaku pak soupeř otočil z 0:3 na 7:5. Ve druhém setu šestadvacetiletý Američan nepustil Berdycha k brejkbolu a vzal mu podání v šesté hře. Zápas trval hodinu a 40 minut. 

Šestý hráč světa Berdych vypadl poprvé v sezoně hned po svém prvním utkání na turnaji. V tomto roce prohrál teprve potřetí s hráčem mimo světovou desítku.

Rosol letos porazil Gulbise ve Wimbledonu, ale tentokrát odešel po boji poražen. Soupeř si k výhře pomohl 14 esy a rozhodující brejk získal na 4:3 ve třetím setu. 

Tagy: čeští tenisté

Zdroje: ČTK