Šok v Torontu. Plíšková ztratila vyhraný zápas a končí hned v prvním kole

AKTUALIZOVÁNO (aktualizováno: 11. 8. 2015 21:48) - Tenis autor: Redakce Sport.Tiscali.cz

Karolína Plíšková v 1. kole turnaje v Torontu dokonale předvedla, co je to prohrát vyhraný zápas. S Chorvatkou Lučičovou - Baroniovou vedla čerstvá světová osmička 6:3 a 4:0, 5:2 či 6:5 a přesto nedokázala dotáhnout duel do vítězného konce. Z kurtu odešla poražena 6:3, 6:7 a 2:6.

Karolína měla k vítězství jen krůček

Karolína měla k vítězství jen krůček,zdroj: Profimedia.cz

Třiadvacetiletá Plíšková zdolala o deset let starší Lučičovou letos v únoru na tvrdém povrchu v Antverpách a tentokrát to dlouho vypadalo na další dvousetové vítězství. Ve druhé sadě byla několikrát jen dva fiftýny od vítězství, jenže na něj bohužel nedosáhla. 

Česká trojka tie-break po velkém dotahování ztratila 5:7 a pak znovu neudržela další vedení 2:0. Od té doby už neuhrála ani game a pátý mečbol Lučičová proměnila.

Na druhé kolo se naopak může těšit Barbora Strýcová po výhře nad Varvarou Lepchenkovou z USA 6:2, 6:4 a čeká ji souboj s Němkou Sabine Lisickou.

V zámoří se představí z českých tenistek i Petra Kvitová a Lucie Šafářová, které mají v prvním kole volný los. Kvitová začne proti bývalé světové jedničce Viktorii Azarenkové z Běloruska, Šafářová proti Darje Gavrilovové z Ruska. 

Tagy: Toronto WTA turnaj česká tenistka

Zdroje: ČTK