Kvitová si pochvaluje fyzičku: Jsem připravena lépe než dříve

- Tenis autor: Petr Hašek

V předchozích dvou letech měla v teplém australském počasí problémy. V roce 2013 vypadla tenistka Petra Kvitová na Australian Open ve 2. kole a loni dokonce neprošla ani přes to úvodní. Letos je ale dvojnásobná wimbledonská šampionka v lepší kondici. A na její hře je to znát.

Petra Kvitová si v Melbourne zahraje o postup do osmifinále

Petra Kvitová si v Melbourne zahraje o postup do osmifinále,zdroj: Isifa.com

Svou sílu ukázala i v utkání proti Němce Moně Barthelové. Z horka, které v Melbourne panovalo, Kvitová nezpanikařila a do třetího kola postoupila po výhře ve dvou setech. „Fyzička,“ vyzdvihla česká tenistka po výhře 6:2, 6:4, proč především vyrovnaný druhý set zvládla.

„Z předpovědi jsem měla trochu obavy, ale nic jsem (trenérovi) neříkala. Někde v sobě jsem tušila, že jsem připravena lépe než dříve a dokážu se s tím lépe vyrovnat,“ prozradila Kvitová, která zlepšenou kondici ukázala v plné kráse v šestém gamu druhé sady.

Při svém podání odvrátila hned pět brejkbolů, celkem se hrálo přes devět shod a game získala po dlouhých 16 minutách. Poté musela čtvrtá nasazená hráčka na slunci odehrát hru na returnu  a teprve pak si mohla oddechnout ve stínu na lavičce. „Když jste zpocení a zafouká vítr, tak to není tak špatné,“ usmála se Kvitová, kterou v horkou trápí problémy s dýcháním.

„Cítila jsem se po tom dlouhém gamu unaveně, ale pořád to bylo dobré. Podobnými stavy jsem si prošla v přípravě a věděla jsem, že jsem schopna hrát dál, i když to samozřejmě není snadné,“ podotkla trojnásobná vítězka Fed Cupu.

Postup dodal Kvitové sebejistotu

Se zlepšenou kondicí přichází větší sebevědomí při úderech. Kvitová tradičně hraje agresivně, ale letos zatím převažují vítězné míče nad chybami. I proto hrála v Šen-čenu semifinále, turnaj v Sydney dokonce vyhrála a v Melbourne ve dvou zápasech ještě neztratila set.

„První kola ale nejsou snadná. Vždycky jsem dost nervózní, i když teď už to bylo o něco lepší a postup mi dodal zase trochu sebejistoty,“ ujišťuje Kvitová, která by měla dobrou formu i rozpoložení potvrdit i v dalším utkání.O postup osmifinále si zahraje s Madison Keysovou, 35. hráčkou žebříčku WTA.

V jediném vzájemném utkání Američanku předloni v Tokiu porazila hladce ve dvou setech. „Teď je lepší hráčkou. Tvrdě podává a jde do toho. Hraje možná trochu jako Venus (Williamsová). Na to se musím připravit a sama dobře podávat i returnovat,“ dodala rodačka z Fulneku.

Tagy: Australian Open česká tenistka Petra Kvitová

Zdroje: ČTK