Dnes je úterý 23. dubna 2024., Svátek má Vojtěch
Počasí dnes 9°C Zataženo

Manchester United si poradil s Aston Villou a opět vede o pět bodů

Manchester United's Wayne Rooney (R) celebrates with team mate Javier Hernandez after his goal during their English Premier League soccer match against West Bromwich Albion at Old Trafford in Manchester, March 11, 2012. REUTERS/Phil Noble (BRITAIN - Tags: SPORT SOCCER) FOR EDITORIAL USE ONLY. NOT FOR SALE FOR MARKETING OR ADVERTISING CAMPAIGNS. NO USE WITH UNAUTHORIZED AUDIO, VIDEO, DATA, FIXTURE LISTS, CLUB/LEAGUE LOGOS OR "LIVE" SERVICES. ONLINE IN-MATCH USE LIMITED TO 45 IMAGES, NO VIDEO EMULATION. NO USE IN BETTING, GAMES OR SINGLE CLUB/LEAGUE/PLAYER PUBLICATIONS | zdroj: tisková zpráva

Fotbalisté Manchesteru United zvítězili doma nad Aston Villou 4:0 a před Manchesterem City si čtyři kola před koncem udrželi v čele anglické ligy pětibodový náskok. Dvěma góly se o vítězství zasloužil nejlepší střelec týmu Alexe Fergusona Wayne Rooney.

Manchesteru pomohla k vedení podobně jako před týdnem proti Queens Parku kontroverzní Rooneyho penalta. Shodně jako v předchozím domácím duelu United totiž rozhodčí skočili na výrazně nafilmovaný pád bývalému hráči Aston Villy Ashleymu Youngovi. Dvě minuty před přestávkou zužitkoval přihrávku Evry napříč pokutovým územím Welbeck a třetí branku zápasu vstřelil znovu Rooney. Se 24 góly ztrácí na lídra tabulky střelců Robina van Persieho z Arsenalu tři zásahy. V nastavení pak uzavřel skóre zblízka Nani.

Kurzovní lístek: 23.4.2024 Exchange s.r.o.