Dnes je čtvrtek 25. dubna 2024., Svátek má Marek
Počasí dnes 9°C Polojasno

Manchester United vystřídal v čele anglické ligy City

Obhájce titulu Manchester United díky domácímu vítězství 2:0 nad West Bromwichem vystřídal v čele anglické fotbalové ligy městského rivala City, který překvapivě prohrál 0:1 na hřišti nováčka Swansea. Svěřenci trenéra Alexe Fergusona aspoň částečně napravili čtvrteční porážku 2:3 s Bilbaem v úvodním osmifinále Evropské ligy.

Obě branky "Rudých ďáblů", kteří v Premier League zvítězili posedmé z posledních osmi zápasů, dal jejich nejlepší střelec Wayne Rooney. Anglický reprezentant se poprvé trefil ve 35. minutě a dvacet minut před koncem pojistil vedení z penalty. Rooney zaokrouhlil svou bilanci na dvacet ligových gólů. Domácí měli v druhém poločase ulehčenou situaci, protože West Bromwich hrál od 65. minuty bez vyloučeného obránce Jonase Olssona. Manchester City nezačal na půdě velšského celku dobře a už v sedmé minutě proti němu byla po faulu brankáře Joea Harta odpískána penalta. Jednička anglické reprezentace však pokus Scotta Sinclaira zneškodnila. Fanoušci Swansea se mohli radovat z výhry díky povedenému střídání v závěru zápasu. Útočník Luke Moore přišel na hřiště v 79. minutě a po čtyřech minutách rozhodl razantní hlavičkou. "Citizens" přišli v lize o čtyřzápasovou vítěznou sérii bez inkasované branky a utrpěli stejnou porážku jako v Evropské lize se Sportingem Lisabon.

Kurzovní lístek: 25.4.2024 Exchange s.r.o.