Maradona nebo Zico: Kdo nahradí Blattera?

- Fotbal autor: Redakce Sport.Tiscali.cz

Hvězdná jména fotbalové minulosti jsou nyní skloňována v souvislosti s uvolněným křeslem po nečekaném odstoupení znovuzvoleného prezidenta FIFA Seppa Blattera. Mezi možnými kandidáty jsou například bývalý brazilský reprezentant Zico nebo jeho argentinský kolega Diego Maradona.

Diego Armando Maradona

Diego Armando Maradona,zdroj: Profimedia.cz

"Proč ne? Můj život je celý spojený s fotbalem. Je to moje vášeň, kterou jsem vždycky bral s velkým respektem," citovala agentura AP Zica, který momentálně trénuje indický celek Goa. "Fotbal by měl dostat přednost před politikou. Ještě jsem nezískal potřebnou podporu, ale stát se může všechno," dodal.

Dvaašedesátiletý Zico jako hráč nastupoval za Flamengo, Udine a Kašimu Antlers, kde také odstartoval trenérskou kariéru. Poté vedl japonskou reprezentaci, Fenerbahce Istanbul, CSKA Moskva nebo Irák. V 90. letech rok působil jako brazilský ministr sportu.

Maradonu do funkce navrhl venezuelský prezident Nicolás Maduro v televizním rozhovoru. "Měl by to být on, vždyť dlouhá léta FIFA kritizoval a oni se mu jen posmívali a vyhrožovali mu," uvedl na adresu kapitána mistrů světa z roku 1986 a přidal i kritiku amerických vyšetřovatelů. "Odstranili Blattera, aby mohli FIFA ovládat. Mají v úmyslu sebrat Rusku a Kataru mistrovství světa, nebo ho přinejmenším sabotovat," řekl socialistický vůdce Venezuely.

Tagy: FIFA

Zdroje: ČTK