Dnes je úterý 7. prosince 2021., Svátek má Ambrož a Benjamín
Počasí dnes -2°C Skoro zataženo

Masters startuje. Woods touží po pátém zeleném saku

Masters startuje. Woods touží po pátém zeleném saku
Tiger Woods | zdroj: Profimedia

Kdo urve první major titul sezony? Kdo si oblékne zelené sako pro vítěze Masters? Bookmakeři mají jasno: největším favoritem s kursem 3:1 je podle nich Tiger Woods. Jenže v závěsu za ním je celá plejáda hráčů, kteří už vítězství v Augustě zažili, i těch, kteří touží zažít ten opojný pocit poprvé.

Loňský titul obhajuje Bubba Watson. A i letos se řadí mezi ty, kdož můžou útočit na vítězství. Třeba i proto, že hřiště Augusta National v posledních letech tak nějak víc sedí dlouhým hráčům, vyhlášeným ranařům.

Kdo, že to tvrdí? Samotný Tiger Woods. „Je stále větší výhodou hrát tady dlouhé rány. Většina posledních vítězů je toho důkazem. Ať už jde o Phila, Bubbu, či Angela,“ konstatoval Woods a na mysli měl Phila Mickelsona, vítěze z let 2004, 2006 a 2010, Angela Cabreru (2009) a Bubbu Watsona, který vyhrál před rokem.

Vyhrát v Augustě ale dokázali v minulých deseti letech i hráči, kteří rozhodně mezi ranaře nepatří: Mike Weir v roce 2003 a Zach Johnson v roce 2007. „Čas od času se prosadí i kratší hráči, ale musí hrát bezchybně. Ale jsou to spíš vzácné výjimky,“ poznamenal aktuálně první hráč světa. „Doufám, že letos to bude jiný příběh a na jeho konci mi bude Bubba pomáhat do saka,“ přál si Woods.

Sedmatřicetiletý vítěz čtrnácti majorů, jemuž chybí čtyři tituly k vyrovnání rekordu Jacka Nicklause, vyhrál naposledy Masters před osmi roky. Letos ale vyhrál už tři turnaje PGA Tour a vrátil se na pozici světové jedničky. „Pokud bude putovat jako během posledního měsíce, může vyhrát. Vypadá, že je šťastný i v soukromém životě. Je opravdu připravený vyhrát opět major,“ podpořil Woodse v roli favorita i Colin Montgomerie.

„Rány, se kterými jsem se před rokem trápil, jsou dnes mojí silnou zbraní. Dostal jsem se do bodu, kdy opět můžu vyhrávat turnaje,“ konstatoval Woods, který si během tréninkových kol v Augustě zahrál i s Číňanem Guan Tianlang, ve 14 letech nejmladším hráčem na Masters v historii.

Hodně šikovný kluk

„Je strašidelné vědět, že se narodil až poté, co jsem poprvé vyhrál Masters. Je to fakt strašidelné,“ usmíval se o třiadvacet let starší Woods. Guan si kolo s Woodsem užil a ještě si odnesl čepici s jeho podpisem.

„Řekl mi toho moc. Po každé hře s ním se cítím lépe a silnější. Myslím, že nervozita na mě teprve dopadne, ale nesmím ji k sobě pustit. Musím si golf užít. Vím, že můžu hrát dobře,“ konstatoval s patřičným sebevědomím Guan. „Je to hodně šikovný kluk. Bylo zajímavé ho vidět v akci. Vypadá o dost starší než na 14 let,“ uvedl veterán Ben Crenshaw, který s čínským teenagerem odehrál jedno tréninkové kolo.

Až s jistým odstupem za Woodsem figurují v tipech expertů další hráči. Rory McIlroy nabral potřebné sebevědomí na posledním turnaji před Masters a má za sebou i drsnou zkušenost z Augusty. To, když před dvěma roky po třech kolech bezpečně vedl, ale v tom finálovém zahrál 80 ran a přišel o šanci na vítězství.

Jenže výčet možných kandidátů na zisk zeleného saka je mnohem bohatší: ve frontě na čtvrtý titul z Augusty čeká Phil Mickelson, podruhé zažít slastný pocit vítězství touží Bubba Watson i Charl Schwartzel. Naopak „ochutnat“ poprvé triumf na majoru chce anglický kvartet Luke Donald, Lee Westwood, Ian Poulter či Justin Rose.

Kdo se stane vítězem 77. ročníku Masters? Tuhle tajenku rozluští až neděle v Augustě National.

vice-golfee zdroj: tisková zpráva

Zdroje:
http://www.golfee.cz

Kurzy

Finance

Kurzovní lístek: 7.12.2021 Exchange s.r.o.

EUR 25,440 25,520
USD 22,560 22,700
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma