Matura byl v letech 13., Kasai je nejstarším vítězem v historii

- Ostatní sporty autor: Michal Polák

Český skokan Jan Matura skončil v dnešním závodu Světového poháru v letech na lyžích v Tauplitzu na děleném třináctém místě. Vyhrál jednačtyřicetiletý Japonec Noriaki Kasai, který si připsal triumf v seriálu po deseti letech a stal se nejstarším vítězem závodu Světového poháru v historii. 

Noriaki Kasai

Noriaki Kasai,zdroj: Profimedia.cz

Matura předvedl dva stejné skoky na hranici 177 metrů a prokázal, že jeho forma roste. Po dvou umístěních těsně za elitní desítkou v posledních dvou závodech Turné čtyř můstků zaznamenal třetí nejlepší výsledek sezony. 

Druhý skončil Slovinec Peter Prevc a třetí místo vybojoval Rakušan Gregor Schlierenzauer. Sedmnácté místo po prvním kole neudržel Antonín Hájek a po letu do vzdálenosti 178,5 metru se propadl na 21. místo. O jednu pozici za ním skončil Lukáš Hlava

Kasai už celkovým pátým místem na Turné ukázal, že letos má vynikající výkonnost. Závod SP vyhrál poprvé od února 2004, kdy triumfoval v Park City. 

Více než tři body chyběly k postupu do druhého kola Čestmíru Kožíškovi, který skočil 166 metrů a byl dvaatřicátý. Jakubu Jandovi se let nepovedl a výkonem 156 metrů obsadil předposlední 39. místo.

Tagy: Rakousko skokan na lyžích Tauplitz

Zdroje: ČTK