Medailové žně pokračují. Koukalová stříbrná, Krčmář urval bronz

AKTUALIZOVÁNO (aktualizováno: 15. 1. 2017 17:09) - Lyžování autor: von

Český biatlon byl hodně vidět při Světovém závodě v Ruhpoldingu i ve stíhacím závodě. Gabriela Koukalová skončila druhá a Eva Puskarčíková jen i čtyři příčky za ní. Michal Krčmář vybojoval třetí místo a získal svoji první medaili ve Světovém poháru. V závodě přitom startoval až z 29. pozice.

Michal Krčimář korunoval svoji životní sezónu první medailí ve Světovém poháru

Michal Krčimář korunoval svoji životní sezónu první medailí ve Světovém poháru,zdroj: Profimedia

Z pěti Češek na startu bodovala ještě Veronika Vítková, která dojela šestnáctá a polepšila si o pět míst. Lucie Charvátová byla 46. a Markéta Davidová 48.

"Všechno pozitivní. Gábina druhé místo a na širší podium to doplnila Evička, takže nám udělala ohromnou radost," řekl šéftrenér Ondřej Rybář v České televizi.

Koukalová vyjela na trať druhá a brzy se na ni dotáhla Němka Laura Dahlmeierová. Po první střelbě vleže musely obě na dvě trestná kola a dostala se před ně Italka Dorothea Wiererová, Druhou ležku zvládly Koukalová i Dahlmeierová čistě, ale dotáhly se na ně Dorinová Habertová a Němka Franziska Hildebrandová.

Puskarčíková střílela vleže dvakrát čistě a ze čtrnáctého místa po startu jela v půlce stíhačky osmá.

Na stojce se Koukalová na druhém místě osamostatnila. Na rozdíl od soupeřek už ani jednou neminula a poslední kolo si vychutnala. Cílovou rovinkou projela v klidu, mávala českým fanouškům a hned po dojezdu dostala polibek od manžela. Na stupně vítězů se dostala pošesté v řadě, přičemž třikrát vyhrála a třikrát byla druhá.

Puskarčíková předvedla rychlou střelbu a ve finiši si dokázala polepšit na šesté místo. "V Ruhpoldingu to, myslím, bylo úspěšné," usmála se Puskarčíková.

Mäkäräinenová absolvovala sólo závod. Na střelnici chybovala pouze jednou a v závěru už jela volně. Díky výhře se Finka posunula na druhé místo SP za Koukalovou. Puskarčíková je průběžně osmá.

Třetí místo sebral Rusovi

Krčmář v závodě trefil všechny terče a neustále stoupal výsledkovou listinou. Ve finiši předjel Rusa Antona Šipulina. Třetí skončil Nor Emil Hegle Svendsen.

Další Čech Ondřej Moravec musel na čtyři trestná kola a posunul se z 52. místa na 37. příčku. Bodoval i Adam Václavík, který klesl z 39. na 40. pozici.

Dosavadním maximem Krčmáře ve Světovém poháru byla dvě pátá místa. "Moc jsem to chtěl prolomit. Pohyboval jsem se v desítce, byl sedmý, osmý, devátý a desátý a teď to tam skočilo. Ještě to pořád nechápu," řekl Krčmář v České televizi.

"Michal odjel nádherný závod, neudělal žádnou chybu a rovněž na trati byl hodně silný. Je momentálně náš nejlepší finišman a ukázal to. Nejdůležitější byla poslední položka, která je psychicky náročná a závodník už má i méně sil, ale zvládl to perfektně," řekl šéftrenér reprezentace Ondřej Rybář.

Krčmář měl radost, že nemusel ani jednou na trestné kolo. "Bomba! Po vánočních svátcích jsem tam měl pořád jedničky, nuly nepřicházely a byl jsem naštvaný," řekl Krčmář, který se posunul už na 11. místo v průběžném pořadí SP.

Po poslední střelecké položce vyrazil na trať pátý, ale rychle předběhl Němce Arnda Peiffera. "Cítil jsem třetí místo, tak jsem to zkoušel. Moc taktizovat už v tuhle dobu nejde, každý jede limit," popsal Krčmář své pocity v závěru.

Dlouho se zdálo, že skončí čtvrtý, protože v té době třetí Šipulin se mu vzdaloval. "Byl jsem úplně kožený, ale najednou jsem se pod kopcem objevil za ním a viděl jsem, jak se zlomil. Nekladl odpor a bylo to strašně jednoduchý," řekl Krčmář.

Tagy: biatlon

Zdroje: ČTK