Messi ukončil čekání na gól ve francouzské lize

Lionel Messi slaví svůj první gól ve francouzské lize | zdroj: Profimedia

Lionel Messi se dočkal první trefy ve francouzské fotbalové lize. Hvězdný Argentinec pomohl ve 14. kole k domácímu vítězství oslabeného Paris St. Germain 3:1 nad Nantes.

Pařížané vedli od druhé minuty zásluhou Mbappého, situaci jim ale zkomplikoval v 65. minutě ostrý faul gólmana Navase, po kterém byl Kostaričan vyloučen a do branky musel náhradník Rico. Přesilovku využil Kolo Muani, ale v 82. minutě rozhodl vlastním gólem Appiah.

Messi se prosadil v samém závěru, kdy si typickým způsobem navedl míč na levou nohu a prudkým obstřelem na zadní tyč nedal brankáři šanci. Šestinásobný držitel Zlatého míče čekal na první ligovou trefu ve Francii i vinou zranění pět zápasů, dosud se prosadil pouze třikrát v Lize mistrů. V síti skončila až jeho 19. střela v Ligue 1.

PSG vede neúplnou tabulku o 13 bodů před Lens, které má zápas k dobru. Nantes je na 11. příčce.