Dnes je úterý 19. ledna 2021., Svátek má Doubravka
Počasí dnes 1°C Občasný déšť se sněhem

Napotřetí mu to vyšlo. Sebevědomý Snedeker slaví titul z Pebble Beach

Napotřetí mu to vyšlo. Sebevědomý Snedeker slaví titul z Pebble Beach
Brandt Snedeker | zdroj: Profimedia.cz

Když po závěrečné jamce mačkal v ruce vítězný míček, vztyčil současně tři prsty. Jako by chtěl vzkázat: Napotřetí to konečně vyšlo. Pokud byste chtěli vybrat hráče, z jehož hry jde v novém roce ten největší respekt, pak je o něm právě nyní řeč. Brandt Snedeker se na Pebble Beach dočkal prvního titulu v letošním roce. Obdiv si však zaslouží za mnohem víc.

Snedeker zvítězil s celkovým skóre -19 a náskokem dvou ran před svým krajanem Chrisem Kirkem. Třetí příčku zaručil výsledek -14 trojici dalších Američanů - Kevin Stadler, Jimmy Walker a James Hahn.

Ten přitom s čerstvým šampionem vstupoval do nedělního finále z průběžného děleného vedení. Jenže byť je Snedeker znám tím, jak umí stahovat manko, teď také prokázal schopnost pohlídat si nadějnou pozici na triumf. "A já miluju, když jsem v téhle pozici. Byla to velká zábava," říkal šťastný po svém vavřínu.

Zábava? Bylo by to už snad příliš kruté, kdyby ryšavý Američan o tenhle titul přišel. Po tom, co v novém roce předvádí, si vlastně nezasloužil nic jiného než dojít na stupeň nejvyšší. Snedeker v předchozích dvou týdnech skončil dvakrát druhý. Jen dva muži - velikáni světového golfu - zahráli lépe než on: nejdřív Tiger Woods, potom Phil Mickelson.

Hořkosladký pocit

"Cítil jsem se do poslední rány skvěle," svěřil se. "Poslední dva týdny jsem hrál opravdu dobře. Byl jsem po těch dvou místech pořádně motivovaný a věděl, že se mohu dostat se do vedení. A když jsem tu šanci dostal, chtěl jsem ji i využít."

Právě v tomhle byl hlavní rozdíl. Zatímco na Torrey Pines i Phoenix Open musel lídra pokaždé "nahánět", na Pebble Beach se usadil v čele už po druhém kole. A byť ho vždy dělil s jedním ze soupeřů, připravil si na finále rozhodující úder.

Snedeker v neděli zahrál sedm ran pod par, přičemž lepší kolo už měl jen dělený dvanáctý Bryce Molder. Útok přišel brzy - eaglem hned na druhé jamce. Obě devítky si ještě rozdělil po třech birdie, třebaže tu první zakončil jedním bogey. Ani to ho ale v přesvědčivé cestě za skleněným pohárem nerozhodilo.

Dělený třetí Hahn prohlásil: "Tento turnaj byl jeden z mých nejlepších, jaké jsem odehrál. I když je to trochu hořkosladký pocit, protože vím, že jsem byl blízko vítězství." Jenže sportovně též musel uznat, že Snedeker si úspěch zasloužil. A nejen díky výkonu na právě skončeném AT&T Pebble Beach National Pro-Am.

Bilanci má úctyhodnou. Vždyť letos se účastnil pěti turnajů a hned čtyřikrát skončil v top pětce. Co v top pětce - kromě prvenství a dvou druhých míst posbíral ještě jedno třetí. Své nejhorší umístění zatím zažil na lednovém Humana Challenge, a přitom - co by spousta golfistů za dělené 23. místo dala... Během svých všech pěti podniků stihl zahrát dohromady 82 ran pod par.

Tohle je vstup do sezony jako hrom. Takový, jak se na vítěze loňského FedExCupu sluší a patří. Také už díky své nadstandardně vyrovnané výkonnosti vede finanční žebříček nového ročníku. Ovšem letos prahne hlavně po titulu na majoru i co největším posunu ve světovém rankingu. A zatím si dokazuje, že jde správnou cestou.

vice-golfee zdroj: Archiv

Zdroje:
http://www.golfee.cz

Kurzy

Finance

Kurzovní lístek: Exchange s.r.o.

EUR 26,160 26,240
USD 21,580 21,700
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma