Německý záložník Ballack odchází z Chelsea do Leverkusenu

- Sport autor: red

Zraněný kapitán německé fotbalové reprezentace Michael Ballack přestoupil z Chelsea do Bayeru Leverkusen, kde by měl podepsat dvouletou smlouvu. Podle informací agentury SID bude přestup definitivně stvrzen v následujících dnech, až se fotbalista vrátí s rodinou z dovolené v Itálii.

Placeholder

Placeholder,zdroj: Archiv

Třiatřicetiletý ofenzivní záložník musel kvůli zranění kotníku oželet probíhající světový šampionát v Jihoafrické republice, kde měl být hlavním tahounem obhájců bronzových medailí. Další nezdar zažil v letním období při vyjednávání o finančních podmínkách nové smlouvy v Chelsea a s londýnským klubem se na další spolupráci nedohodl.

O služby osmadevadesátinásobného reprezentanta měly zájem kluby v Dubaji, Ballack ale nakonec zvolil návrat do bundesligy. V té naposledy nastoupil v sezoně 2005/06 za Bayern Mnichov, poté na čtyři roky odešel do Chelsea.

Vicemistr světa z roku 2002 už v Leverkusenu hrál v letech 2000 až 2002 a právě v té době dosáhl tamní Bayer na největší úspěch v historii klubu. Před osmi lety postoupil až do finále Ligy mistrů, kde podlehl Realu Madrid.

Tagy: fotbal

Zdroje: ČTK